fbpx
Strona głównaPrawo i finanseIle zapłacimy za ubezpieczenie w KRUS?

Ile zapłacimy za ubezpieczenie w KRUS?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 1 czerwca ogłosiła wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za III kwartał 2021 roku. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie w KRUS?

Składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za podlegającego przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika w III kwartale 2021 r. wynosi 42,00 zł miesięcznie, zaś w ograniczonym zakresie jest to 1/3 tej kwoty, a więc 14 zł.

Z kolei składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za rolników, małżonków i domowników w III kwartale 2021 r. wynosi 101,00 zł miesięcznie.

Wyższe składki zapłacą posiadacze gospodarstw o powierzchni powyżej 50 ha przeliczeniowych; będzie to 122 zł (12% emerytury podstawowej, która wynosi 1013,63 zł).

Mając pomiędzy 100 a 150 ha przeliczeniowych trzeba się liczyć z wydatkiem 243 zł miesięcznie, zaś w przedziale od 150 do 300 ha przeliczeniowych trzeba zapłacić już 365 zł. Najwięcej zapłacą ci, którzy mają powyżej 300 ha przeliczeniowych – 487 zł/m-c, a więc 48% emerytury podstawowej.

Termin płatności dla rolników, małżonków i domowników za III kwartał 2021 upływa z dniem 31 lipca 2021 r., zaś dla pomocników rolnika za dany miesiąc upływa z 15 dniem następnego miesiąca.

Źródło: KRUS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.