fbpx
Strona głównaPrawo i finanseIle zapłacimy za rejestrację ciągnika lub przyczepy i jakie są kary za...

Ile zapłacimy za rejestrację ciągnika lub przyczepy i jakie są kary za przekroczenie terminu rejestracji?

Jeśli chodzi o koszty rejestracji ciągnika i przyczepy, obowiązują stawki takie jak w przypadku motocykli. Pamiętajmy też o zestawie potrzebnych do rejestracji dokumentów. Pojazdy należy obecnie zarejestrować w ciągu 30 dni od daty zakupu, w przeciwnym razie można dostać wysoką karę.

Zacznijmy jednak od kosztów; jeżeli ciągnik lub przyczepa pochodzą z tego samego powiatu, w którym jesteśmy zameldowani, poniesiemy koszty wydania dowodu rejestracyjnego (54,5 zł), pozwolenia czasowego (14 zł) i nalepki legalizacyjnej (12,5 zł), co daje łącznie 81 zł. Jeżeli zaś pochodzą z innego powiatu, należy doliczyć koszt wydania tablicy rejestracyjnej wynoszący 40,5 zł, co daje łącznie już 121,5 zł.

Do rejestracji potrzebna nam będzie umowa kupna-sprzedaży lub faktura (posiadając fakturę jesteśmy zwolnieni z podatku PCC-3), aktualny dowód rejestracyjny (jeżeli ciągnik pochodzi zza granicy, niezbędne są odpowiednie tłumaczenia) z badaniem technicznym lub zaświadczeniem z zakładu diagnostycznego, tablica rejestracyjna, potwierdzenie obowiązującej polisy OC i wniosek o rejestrację pojazdu.

Pamiętajmy też o o karach obowiązujących za niezarejestrowanie pojazdu w terminie do 30 dni od dnia zakupu; te wynoszą obecnie od 200 do nawet 1000 zł.

A co, jeżeli zgubimy tablicę rejestracyjną ciągnika lub przyczepy? Wtórnik będzie kosztował nieco więcej, niż tablica przy rejestracji, bo 53 zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.