fbpx
Strona głównaCenyIle w tym roku zapłacimy za usługę zbioru kukurydzy na ziarno?

Ile w tym roku zapłacimy za usługę zbioru kukurydzy na ziarno?

Ceny usług rolniczych poszły w tym sezonie mocno do góry. Nic dziwnego; podczas gdy rok temu za olej napędowy trzeba było zapłacić średnio ok. 5,5 zł/l, w tym roku trzeba zapłacić prawie o 2 zł/l więcej. Podwyżkom nie oparły się także cenniki zbioru kukurydzy na ziarno.

Ceny paliwa to nie wszystko. Nie zapominajmy, że również ceny części eksploatacyjnych do maszyn wzrosły. To z kolei przekłada się na wzrost cen usługi zbioru ziarna. Podczas gdy w zeszłym roku najczęściej stawki zawierały się w przedziale od 450 do 500 zł/ha netto, a zdarzały się także tańsze oferty, tak obecnie trudno będzie znaleźć oferty nawet z najwyższego zeszłorocznego pułapu.

Zazwyczaj za zbiór kukurydzy zapłacimy w tym roku 550-600 zł/ha, jednak nie brakuje też wyższych stawek, które zależą od czynników tj. dostępność usługi w danym rejonie. Stawki będą zależały też od areału; im większy, tym większa możliwość negocjacji ceny.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.