fbpx
Strona głównaTechnikaIle może zarobić operator ciągnika za granicą?

Ile może zarobić operator ciągnika za granicą?

Dla nikogo nie będzie raczej zaskoczeniem, że stawki za pracę dla operatorów maszyn są wyższe niż w Polsce. Niemniej jednak postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej kwotom, jakie można zarobić za granicą.

Operator ciągnika rolniczego to dość mocno poszukiwany zarówno w kraju i za granicą zawód. W przypadku ofert krajowych stawki godzinowe dla operatorów zaczynają się zwykle od 25 zł/h a kończą w okolicach 35-40 zł.

Przeglądając z kolei ogłoszenia z pracą za granicą da się zauważyć, że minimalną stawką jaką tamtejsi pracodawcy oferują w tym zawodzie jest ok 11 euro/h co w przeliczeniu daje obecnie niecałe 52 zł/h. W wielu przypadkach te stawki są jednak wyższe i mogą dochodzić nawet do 16 euro/h, czyli prawie 75 zł.

Stawki te są do siebie dosyć mocno zbliżone i nie ma tutaj większego znaczenia czy oferta pracy pochodzi z Niemiec, Danii, Francji, Włoch czy któregokolwiek kraju tzw. Starej Unii. Trzeba jednak mieć na uwadze, że koszty utrzymania będą zupełnie inne w Danii a inne w Niemczech, choć należy zauważyć, że niektóre oferty pracy obejmują darmowe zakwaterowanie i wyżywienie w pobliżu miejsca pracy.

Warto zaznaczyć, że w przypadku ofert zagranicznych właściwie zawsze wymagane jest posiadanie prawa jazdy kat.T, nawet jeśli praca nie będzie wymagać poruszania się ciągnikiem z przyczepami. Z kolei nie zawsze wymagana jest znajomość języka, a jeśli jest już wymagana to bardzo często wystarczy podstawowy angielski.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.