fbpx

Ile kosztuje remont kapitalny silnika Ursusa C-360?

Poczciwe “sześćdziesiątki” to ciągniki, które pomimo upływu lat cały czas znajdują zastosowanie w krajowych gospodarstwach i może nie wykonują już najcięższych prac, ale w mniejszej i lżejszej “robocie” są cały czas wykorzystywane. Sprawdziliśmy więc ile obecnie trzeba zapłacić za przywrócenie ich serca do pełnej sprawności, czyli wyremontowanie silnika.

Remont, nawet kapitalny, wielu użytkowników jest zapewne w stanie wykonać w przypadku silnika od Ursusa C-360 w większości samodzielnie, bo jest to stosunkowo prosta konstrukcja. Jednakże w niniejszym artykule skupimy się na kosztach jakie trzeba ponieść zlecając naprawę lub kupując już wyremontowany silnik.

Samasz loteria - baner

Przeglądając serwisy ogłoszeniowe możemy znaleźć mnóstwo ofert już wyremontowanych silników. Najczęściej odbywa się to na zasadzie wymontowania i zwrotu starego silnika, choć tutaj są pewne zastrzeżenia ze strony sprzedawców. Mianowicie blok silnika nie może być popękany, a wał musi być chociaż przed trzecim szlifem. Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, to czeka nas wówczas dopłata do bazowej ceny.

Aby przekonać się jak tego typu remont przebiega w profesjonalnej firmie postanowiliśmy zadzwonić do Zakładów Mechanicznych Zwoleń, które od wielu już lat specjalizują się w remontach kapitalnych mi.in. silników do ciągników marki Ursus.

– W naszej firmie wykonujemy remonty kapitalne w skład których wchodzą m.in. remont pompy wtryskowej, głowicy, wymiana tulei, korbowodów, panewek, szlif wału i wymiana wszystkich uszczelnień. Silnik jest następnie malowany i odpalony i w takiej formie wraca do klienta. Oczywiście na taką usługę jest udzielana 12 miesięczna gwarancja – mówi Marian Pastuszka z ZM Zwoleń.

Koszt tego typu remontu w przypadku wspomnianego silnika do C-360 w ZM Zwoleń wynosi niecałe 8 tys. zł brutto, ale oczywiście do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć koszty dostarczenia silnika, które będą oscylować w okolicach kilkuset złotych.

Można powiedzieć, odnosząc się do innych ofert, że podane koszty znajdują się na średnim poziomie, gdyż najtańsze oscylują w granicach 6 tys. zł brutto a najdroższe z takim zakresem remontu przekraczają nawet 10 tys. zł. Warto jednak brać pod uwagę, że najtańsze oferty dosyć często nie obejmują gwarancji albo jest ona np. skrócona do zaledwie 3 miesięcy.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.