II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich

W dniu 19 grudnia 2011 r., na terenie Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, odbyło się II Wielkopolskie Forum Kobiet Wiejskich. Forum zostało zorganizowane dzięki współpracy Wielkopolskiej Izby Rolniczej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich.

W spotkaniu wzięło udział prawie 100 kobiet, które przyjechały do Poznania ze wszystkich powiatów naszego województwa. Celem imprezy była aktywizacja kobiet wiejskich, wzajemna wymiana doświadczeń, zaprezentowanie przykładów dobrych praktyk, ułatwienie kontaktów i przepływu informacji pomiędzy kobietami z różnych rejonów naszego województwa, wyposażenie kobiet w wiedzę przydatną w życiu i działalności społecznej, współpraca i podejmowanie wspólnych działań o zasięgu regionalnym i wojewódzkim.
W imieniu Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej gości przywitał Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej i Poseł na Sejm RP Piotr Walkowski. Następnie gospodarz imprezy – Dyrektor Instytutu – Prof. dr hab. Grzegorz Spychalski opowiedział krótko o działalności jednostki. Wśród obecnych były również Za-ca Dyrektora IWNiRZ – Maria Władyka-Przybylak oraz Kierownik Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego – Renata Grześkowiak-Sternalska.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w przygotowanym przez firmę HUMNAN I.D. szkoleniu nt. Rozwój osobisty drogą do sukcesu”. Szkolenie przeprowadzone przez Annę Tomalę było bardzo interesujące i zostało wysoko ocenione, czego odzwierciedleniem były wyniki przeprowadzonej na zakończenie ankiety. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkolenia.
W drugiej części seminarium z ciekawą prezentacją na temat powstania i działalności konińskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich wystąpiła Kierownik Biura Powiatowego WIR w Koninie – Elżbieta Bryl. O projektach skierowanych dla kobiet realizowanych przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego opowiedziała Renata Grześkowiak-Sternalska.
Kolejnym punktem Forum był panel wykładowy przygotowany przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Zioła i medycyna to pierwszy temat wykładu, przedstawił go prof. dr. hab. Przemysław Mrozikiewicz z Zakładu Badania Jakości Produktów Leczniczych i Suplementów Diety, następnie Zbigniew Kęsa z Zakładu Badań i Przetwórstwa Nasion zaprezentował naturalne produkty spożywcze Instytutu. Małgorzata Muzyczek z Działu Marketingu i Wzornictwa opowiedziała o włóknach naturalnych, a dr Katarzyna Schmidt-Przewoźna z Zakładu Barwienia Naturalnego przedstawiła formy edukacji artystycznej w zakresie włókien naturalnych i roślin barwierskich.
Po zakończonych obradach uczestniczki odwiedziły funkcjonujący przy Instytucie sklep z żywnością naturalną oraz wyrobami zielarskimi i włókienniczymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności