Idealne pokrycie

Woda przy opryskiwaniu jest nośnikiem, który ma umożliwić dotarcie substancji aktywnej pestycydu do miejsca, gdzie ma on działać. Jeśli będzie za mało wody (cieczy roboczej), nie naniesiemy substancji aktywnej wszędzie tam, gdzie jest potrzebna, a jeśli zbyt dużo, to pestycyd spłynie wraz z nadmiarem wody do gleby. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku nie uzyskamy oczekiwanej skuteczności zabiegu.

Zawsze musimy zapewnić równomierne naniesienie preparatu na cały chroniony obszar, a w zależności od zachowania pestycydu musimy zapewnić odpowiedni stopień pokrycia powierzchni chronionej. Najdokładniej musi być pokryta roślina przy fungicydach działających zapobiegawczo, herbicydach działających parząco i insektycydach kontaktowych. Dokładne pokrycie nie jest niezbędne przy substancjach aktywnych wnikających i przemieszczających się w roślinie (środki systemiczne). Aby uzyskać lepsze pokrycie, musimy zmniejszyć wielkość kropli i(lub) zwiększyć ilość cieczy na hektar. Wielkość kropli zależy od typu dyszy, jej rozmiaru i ciśnienia pracy. Im wydatek z dyszy większy, tym krople grubsze, im ciśnienie wyższe, tym krople drobniejsze. Każdy zabieg będzie tym skuteczniejszy im dokładniej pokryjemy chronioną powierzchnię. Czynnikami utrudniającymi, a czasem wręcz uniemożliwiającymi zabieg drobną kroplą, są wiatr i wysoka temperatura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności