fbpx

IBMER ma 60 lat

W dniu 10 grudnia odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Instytutu Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. N

Uroczystość poprowadził były długoletni dyrektor IBMER prof. Aleksander Szeptycki. W uroczystości wzięli udział: Jan Krzysztof Ardanowski, Doradca Prezydenta ds. Wsi i Rolnictwa, dr Marian Zalewski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Długoletni pracownicy Instytutu otrzymali odznaczenia resortowe Zasłużony dla Rolnictwa”, które wręczył wiceminister rolnictwa. W związku z planowaną reorganizacją Instytutu, życzył Dyrekcji i wszystkim pracownikom, aby w nowej strukturze znaleźli należne im miejsce i nadal pracowali efektywnie na rzecz rozwoju polskiej wsi i rolnictwa.

Na zakończenie odczytano szereg listów gratulacyjnych z kraju i zagranicy od osób i instytucji, które z różnych względów nie mogły przybyć na uroczystość. Wręczono również pamiątkowe medale 60-lecia IBMER bardzo licznej grupie osób zasłużonych dla Instytutu, a także wielu pracownikom i emerytom (patrz foto).W uroczystości wzięło udział około 150 osób.

Ms/Wrp.pl
foto: IBMER

Informacje dodatkowe:
Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa (IBMER) – jest jednostką badawczo-rozwojową nadzorowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem działalności Instytutu jest opracowywanie naukowych podstaw rozwoju mechanizacji i energetyzacji rolnictwa oraz budownictwa rolniczego i infrastruktury obszarów wiejskich. Cel ten Instytut realizuje przez prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych oraz promowanie ich wyników na terenie kraju i za granicą. Instytut jest rzecznikiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie oceny maszyn rolniczych, pełni funkcję branżowego ośrodka informacji naukowo-technicznej oraz ośrodka normalizacji.
Instytut posiada szereg uprawnień, certyfikatów, wydaje aprobaty techniczne na wyroby budowlane stosowane w rolnictwie.”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.