I gramy dalej! Agrosimex obchodzi 25 urodziny

Swoją działalność zaczynali 25 lat temu w małym pomieszczeniu w gospodarstwie sadowniczym. Obecnie firma należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin i z sukcesami pracuje na umacnianie swojej pozycji w segmencie nawozowym.

 
„…i gramy dalej!” – to główne hasło konferencji prasowej, która odbyła się 5 kwietnia w Warszawie z okazji 25-lecia działalności firmy Agrosimex. Od początku działalności ideą firmy było wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz jak najlepsze zaopatrzenie klientów w środki produkcji. Agrosimex posiada ponad 7 tysięcy produktów w swojej ofercie i chcąc spełniać oczekiwania klientów, w dalszym ciągu ją rozbudowuję.
 
W związku z tym, w bieżącym sezonie wprowadza do oferty kilka nowości produktowych. IMIDAN 40 GW jest właśnie jedną z nich. Jest to środek owadobójczy zwalczający owocówkę jabłkóweczkę na jabłoniach i gruszach. Preparat błyskawicznie zwalcza szkodniki w różnych stadiach rozwojowych poprzez działanie kontaktowe i żołądkowe. REBOOT 66 WG z kolei jest środkiem grzybobójczym w formie granul. Preparat przeznaczony jest do sporządzenia zawiesiny wodnej do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie ziemniaka przed zarazą ziemniaka. 
 
Kolejną nowością jaką firma przedstawiła podczas konferencji jest METAREX INOV środek przeznaczony do zwalczania ślimaków w uprawach ziemniaka i roślin oleistych przeznaczonych na nasiona, pszenicy, jęczmienia, owsa, żyta, pszenżyta, kapusty głowiastej, kalafiora, brokułów, kapusty brukselki, brukwi, sałaty, szpinaku, selera liściowego. 
 
Nowym preparatem Arosimex przeznaczonym do nawożenia do listnego, doglebowego i fertygacji warzyw, sadów, roślin ozdobnych oraz upraw rolniczych jest FOSFIRON, który działa jak silny środek odżywczy uzupełniający niedobory poszczególnych składników pokarmowych, działający doskonale w czasie kwitnienia, zawiązywania owoców oraz rozwój systemu korzeniowego.