fbpx
Strona głównaFirmy i produktyHydro-Vacuum - nowy wóz Joskina do prac czyszczących

Hydro-Vacuum – nowy wóz Joskina do prac czyszczących

JOSKIN włączył do swojej gamy wozów czyszczących 4 nowe modele przeznaczone do konwencjonalnej eksploatacji.

Przede wszystkim umożliwiają one wydajne opróżnianie szamb, nawet trudno dostępnych, za pomocą przemysłowej pompy próżniowej. Pompa wysokociśnieniowa zapewnia udrożnianie i czyszczenie drenażu i kanalizacji.

Ocynkowany zbiornik jest podzielony na dwie części (woda/nieczystości). Każdy model zawiera komorę na wodę czystą (poj. 1500 lub 2000 l) i komorę na nieczystości o pojemności 6900, 8500 lub 12 000 l.

Części składowe wozu czyszczącego:
Pompa próżniowa
Wydajność zasysania jest wysoka, dzięki trzyłopatkowej pompie powietrza DL 150 (15.000 l/min) napędzanej wałkiem odbioru mocy, która może pracować przez dłuższy czas w trybie ciągłym.

Pompa wysokociśnieniowa
Pompa krzywkowa o wydajności 70 l/min przy 120 barach (90 l/min przy 120 barach w opcji) napędzana hydraulicznie z ciągnika. Zapewnia ona przepływ konieczny do wtryskiwania wody.

Pełne wyposażenie, w skład którego wchodzi:
• 4 x 3 m węża Ø 100 mm ze złączem szybkim,
• lanca czyszcząca z wężem 10 m,
• zwijarka ręczna (hydrauliczna w opcji) z 50 m węża 1/2″ zakończonego sondą,
• właz Ø 850 mm.
Dostępnych jest wiele opcji, takich jak oś nadążna lub skrętna wymuszająca, hamulce pneumatyczne, dźwiękowy sygnał poziomu wody w zbiorniku ciśnieniowym, schowek w formie skrzyni.

Wozy Hydro-Vacuum są dwustronnie ocynkowane, a ich budowa opiera się na standardowej konstrukcji wozów asenizacyjnych Modulo2.

Zbiornik z przegrodą, oddzielającą czystą wodę od osadów, spoczywa na przyspawanej (wzdłużnie i poprzecznie) kołysce, na której koncentrują się naprężenia trakcyjne.
Resorowany poprzecznie dyszel zwiększa komfort jazdy. Modele 10000MEB i 14000MEB są wyposażone w wózek jezdny JOSKIN Roll-Over z resorami parabolicznymi (1.350 mm), idealny do dłuższych przejazdów.

Dla klientów poszukujących sprzętu do intensywnego użytkowania JOSKIN ma ofertę przechylanych wozów czyszczących, wyposażonych w jeszcze wydajniejszą pompę wysokociśnieniową.

Źródło: Joskin

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.