Husqvarna w Mielcu

Prawie 1000 maszyn dziennie produkowanych jest w pierwszej w Polsce fabryce międzynarodowej korporacji Husqvarna. Szwedzka inwestycja warta prawie 25 milionów euro ulokowana została w podkarpackim Mielcu, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W uroczystości oficjalnego otwarcia udział wzięli m.in. przedstawiciele władz centralnych i lokalnych.

Budowa zaawansowanej technologicznie fabryki w Mielcu trwała tylko 9 miesięcy. Produkowane w niej są kosiarki typu rider oraz tradycyjne kosiarki, spełniające wymagania rynku europejskiego. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji w 2011 roku osiągnie poziom 80 000 maszyn. Obecnie w mieleckiej fabryce wytarzany jest sprzęt dla marek: Husqvarna” oraz “Jonsered”. Latem 2011 roku produkcja zostanie rozszerzona o kosiarki marki “Klippo”, przeznaczone na rynek szwedzki. Fabryka została podzielona na departamenty: Zasobów Ludzkich, Finansowy, Jakości, Produkcji, Logistyczny, Inżynierii Przemysłowej i Sprzedaży.
“Dla firmy Husqvarna, Polska jest jednym z najważniejszych rynków w Europie. Dotychczas prowadzona działalność w naszym kraju, w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn, została rozszerzona o produkcję wybranych urządzeń. Mielec, gdzie powstała nowa fabryka, to dogodna lokalizacja pod względem przemysłowym i komunikacyjnym. Inwestycja firmy Husqvarna jest także odpowiedzią na rosnący globalny popyt na produkty do pielęgnacji terenów zieleni. Wierzymy w potencjał polskiego rynku i mamy nadzieję, że wkrótce stanie się on strategicznym punktem produkcji i dystrybucji w Europie” – powiedział podczas otwarcia Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.
“Nasza fabryka należy do jednych z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji. Jest to możliwe dzięki zarządzaniu produkcją zgodnie z napływającymi zleceniami. Koncepcja ta pozwala na dobry przepływ komponentów, jednocześnie ograniczając obecność zbędnych części w magazynie”- powiedziała Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki.
Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.

Podczas ceremonii otwarcia do fabryki Husqvarna w Mielcu 6 kwietnia przybyli goście reprezentujący m.in.: władze centralne, polski parlament, agencje rządowe, władze samorządowe oraz media. Po przecięciu wstęgi – symbolicznym otwarciu fabryki, uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia fabryki i zobaczenia procesu produkcji maszyn oraz zapoznania się z wszystkimi grupami maszyn i produktów firmy Husqvarna w tym: pilarek, kosiarek, riderów, dmuchaw do liści oraz wykaszarek.

Fakty i liczby
Czas realizacji inwestycji: niespełna 300 dni
Powierzchnia fabryki: 25000 m2
Produkty: kosiarki i ridery
Całkowity koszt inwestycji: 25 milionów euro
Zatrudnienie: 240 pracowników
Wydajność produkcyjna:80 000 sztuk urządzeń rocznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności