Husqvarna Tour 2010

W przyszłym tygodniu rusza IV edycja Husqvarna Tour 2010 – najtrudniejszy średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów w Europie. W dniach 7-10 stycznia 2010 r. maszerzy z całej Europy spotkają się w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, aby po raz kolejny walczyć o puchar Polski Husqvarna Tour. Ten wyścig jest swoistym testem sprawności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli, ale przede wszystkim pokazem prawdziwych emocji i sportowej walki w duchu fair play.

Kolejna edycja Husqvarna Tour pokazuje, iż psie zaprzęgi cieszą się dużym zainteresowaniem także w Polsce. Historia tego sportu liczy już ponad 100 lat – jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ukazuje doskonałą współpracę ludzi i psów. To wszystko sprawia, że Husqvarna Tour jest ciekawym przeżyciem dla każdego miłośnika sportu i zwierząt, bez względu na wiek.

300 km trasy, 400 psów…

W bieżącej edycji między 7 a 10 stycznia zaprzęgi z Polski i Europy pokonają ponad 300 km trasy. Zasadą gonitwy jest prowadzenie na całej trasie tego samego zaprzęgu psów. Osoby prowadzące zaprzęg tzw. maszerzy startują w 2 kategoriach ze względu na ilość psów w zaprzęgu. W klasie limitowanej na zaprzęg składa się maksymalnie 6 psów, zaś w klasie nielimitowanej od 8 do 10 psów.

Psy zaprzęgowe od lat ułatwiały ludziom pracę w trudnych warunkach – tak jak szwedzka firma Husqvarna, której niezmiennym celem jest produkcja najwyższej klasy maszyn i urządzeń ułatwiających człowiekowi codzienną pracę w domu i ogrodzie.
Kiedyś psy pomagały w wyprawach po złoto, dziś ich wizerunek zdobi kartę kredytową firmy Husqvarna, co doskonale symbolizuje zaufanie i bezpieczeństwo, które są gwarantowane przy korzystaniu z tej karty.

Konkurs – zaprojektuj maskotkę Husqvarna Tour

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w konkursie polegającym na zaprojektowaniu oficjalnej maskotki wyścigów Husqvarna Tour. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży szkolnej z całej Polski. Prace w formacie A4 , wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 5 stycznia 2010 r. na adres e-mail: mzielinska@compress.com.pl lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem Konkurs – maskotka”. Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów, a 10 stycznia podczas ceremonii zakończenia zawodów odbędzie się ogłoszenie wyników. W następnej edycji maskotka zostanie oficjalnym gadgetem – symbolem wyścigu!
Autor zwycięskiej pracy będzie miał możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem, a dodatkowo otrzyma nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie www.htour.pl i www.borderrush.com

Serdecznie zapraszamy do Biura Prasowego Zawodów:
Ośrodek Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich w Biathlonie
Jakuszyce 7
58-580 Szklarska Poręba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności