fbpx
Strona głównaFirmy i produktyHUSQVARNA sięga wyżej

HUSQVARNA sięga wyżej

Koncern HUSQVARNA AB przygotowuje się do światowej premiery nowego produktu – podkrzesywarki HUSQVARNA® 535FBx na wysięgniku. Urządzenie ma zastąpić tradycyjną metodę pielęgnacji drzewostanów na wysokościach. Podkrzesywanie wysokich partii drzew jest nową metodą pomagającą w samoregeneracji drzewostanów. Oczyszcza drzewostan z martwych, suchych gałęzi, co w rezultacie sprawi, że pozyskane w przyszłości drewno będzie pozbawione uszkodzeń czy chorych sęków.

Aby taka metoda korygowania drzewostanów mogła być stosowana w lasach, wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań sprzętowych. Użytkownik pracujący nową maszyną z większą lekkością i precyzją wykonuje prace, niż podczas zastosowania tradycyjnych pilarek. Produkt zaprezentowano na tegorocznych międzynarodowych targach przemysłu drzewnego Elmia Wood 2009, a na rynek zostanie wprowadzony jesienią tego roku.

Konstrukcja trzymająca urządzenie tnące pozwala odciążyć górne partie mięśni użytkownika. Zawieszenie jest elastyczne i łatwo można regulować wysokość cięcia (aż do 3 metrów), zarówno w poziomie jak i pionie. Stelaż podtrzymujący silnik oraz pilarkę na wysięgniku stanowi także osłonę głowy użytkownika przed spadającymi z góry gałęziami.


Informacje dodatkowe:
HUSQVARNA® – producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok: lasów, parków, ogrodów, obiektów sportowych. Produkty są cenione ze względu na jakość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezawaryjność. Firma powstała w XVII wieku w Szwecji i jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw na świecie. Husqvarna® Poland zarządza sprzedażą i serwisem sprzętu na terenie Polski poprzez sieć około 400 dilerów na terenie całego kraju.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.