HUSQVARNA sięga wyżej

Koncern HUSQVARNA AB przygotowuje się do światowej premiery nowego produktu – podkrzesywarki HUSQVARNA® 535FBx na wysięgniku. Urządzenie ma zastąpić tradycyjną metodę pielęgnacji drzewostanów na wysokościach. Podkrzesywanie wysokich partii drzew jest nową metodą pomagającą w samoregeneracji drzewostanów. Oczyszcza drzewostan z martwych, suchych gałęzi, co w rezultacie sprawi, że pozyskane w przyszłości drewno będzie pozbawione uszkodzeń czy chorych sęków.

Aby taka metoda korygowania drzewostanów mogła być stosowana w lasach, wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań sprzętowych. Użytkownik pracujący nową maszyną z większą lekkością i precyzją wykonuje prace, niż podczas zastosowania tradycyjnych pilarek. Produkt zaprezentowano na tegorocznych międzynarodowych targach przemysłu drzewnego Elmia Wood 2009, a na rynek zostanie wprowadzony jesienią tego roku.

Konstrukcja trzymająca urządzenie tnące pozwala odciążyć górne partie mięśni użytkownika. Zawieszenie jest elastyczne i łatwo można regulować wysokość cięcia (aż do 3 metrów), zarówno w poziomie jak i pionie. Stelaż podtrzymujący silnik oraz pilarkę na wysięgniku stanowi także osłonę głowy użytkownika przed spadającymi z góry gałęziami.


Informacje dodatkowe:
HUSQVARNA® – producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok: lasów, parków, ogrodów, obiektów sportowych. Produkty są cenione ze względu na jakość, łatwość obsługi, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezawaryjność. Firma powstała w XVII wieku w Szwecji i jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw na świecie. Husqvarna® Poland zarządza sprzedażą i serwisem sprzętu na terenie Polski poprzez sieć około 400 dilerów na terenie całego kraju.