fbpx

HR Smolice – kolejna firma z certyfikatem jakości zaprawiania ESTA

W minionych miesiącach w Hodowli Roślin Smolice pomyślnie zakończył się audyt jakości zaprawiania nasion kukurydzy. Kontrola przeprowadzana była pod kątem spełniania norm systemu ESTA. Skrupulatna weryfikacja całego procesu zaprawiania potwierdziła jego europejską jakość!

Standardy ESTA zostały opracowane w taki sposób, aby zachować jakość na całym etapie produkcji, od dostawy nasion do zakładu aż po ich dystrybucję. Oprócz jakości, certyfikowane firmy są zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa procesu zaprawiania, nasion zaprawionych, jak również pracowników pracujących przy zaprawianiu, jak i ochronę środowiska.

Samasz loteria - baner

Jakość w produkcji nasion to dla nas priorytet od zawsze. Dbamy o nią na każdym etapie produkcji – od pierwszego ziarenka w hodowli aż po wyselekcjonowane nasiona oferowane rolnikowi. Cieszę się, że udało nam się zdobyć kolejne potwierdzenie jej wysokiego poziomu, tym bardziej, że certyfikat ESTA jest uznawany w całej Europie. Wcześniej wysoka jakość naszych nasion została wyróżniona nagrodami wielu konkursów, m.in. „Wielkopolska Jakość”, „Najlepsze w Polsce” oraz „Hit Regionu” – mówi Adam Skowroński z Hodowli Roślin Smolice. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o poprawę jakości. U nas to proces ciągły. Finalizujemy transakcję zakupu sortownika optycznego – dodaje.

System ESTA (European Seed Treatment Assurance ) został stworzony przez Europejskie Stowarzyszenie Nasienne (ESA). Jednostką wdrażającą system ESTA na terenie Polski jest Polska Izba Nasienna.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.