Hortulus laureatem konkursu Polski Internet 2011

Strona internetowa Hortulus zdobyła główną nagrodę dla najlepszej strony internetowej w kategorii Dom Ogród Architektura” oraz została wyróżniona w kategorii “Turystyka i Podróże” w roku 2011. Obie nagrody przyznane zostały na podstawie liczby głosów oddanych przez internautów w trakcie trwania konkursu.”

Konkurs organizowany przez fundację The World Internet Foundation został objęty Patronatem Honorowym Ministerstwa Infrastruktury, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Polski Internet” jest jedynym w Polsce konkursem na najlepszą stronę internetową, który ma tak prestiżowy patronat honorowy i medialny: Telewizja Polska (odziały regionalne), Radio Roxy FM, Gazeta Bankowa oraz wiele portali internetowych, m.in: gb.pl, bankier.pl, e-pracodawca.org, internet-id.org.
“Zdobyte nagrody, to dowód, jak bardzo popularny stał się dzisiaj ogród w naszym życiu i jak wielu osobom ta strona pozwala na dotarcie do wiedzy ogrodniczej, ogrodowej oraz informacji turystyczno-wypoczynkowej, a także na dawkę miłych wrażeń estetycznych i duchowych zaklętych w obrazach pięknych ogrodów świata” – jak mówią twórcy i właściciele strony.
O konkursie
W 2011 roku po raz kolejny fundacja The World Internet Foundation zorganizowała Konkurs “Polski Internet”. Jest to Ogólnopolski Konkurs, który pozwala wyłonić:
1. Najlepsze Strony Internetowe w różnych kategoriach, a docelowo Najlepszą Stronę 2011.
2. Najlepszą Firmę 2011 w dziedzinie Informatyki i Internetu.
3. Przyjazne Konto Internetowe 2011.
Dobierając kategorie konkursu w jakich brali udział uczestnicy, organizatorzy kierowali się różnorodnością branż oraz umożliwieniem wzięcia udziału: firmom, urzędom, organizacjom Non-Profit, szkołom, politykom, instytucjom kultury, jak również osobom prywatnym.
Konkurs trwał od 5 września do 18 listopada i był podzielony na 3 etapy. W I etapie głosujący oddali 1 060 767 głosów, w II – 2 145 857 głosów, co świadczy o dużej popularności konkursu wśród użytkowników internetu oraz ich zaangażowaniu w głosowanie. Każdy głos był niepowtarzalny i poddawany weryfikacji przez organizatora, co sprzyjało rywalizacji fair-play. III etap, to nominacja zwycięzców w rankingu kapituły konkursu, która równolegle z internautami wybierała najlepsze spośród zgłoszonych stron. W II etapie konkursu brały udział 1084 strony w 41 kategoriach, a ścisły finał obejmował 205 stron. Internauci dokonywali wyboru Laureata i dwóch Wyróżnionych poprzez głosowanie na stronie internetowej Konkursu w zupełnie niezależnym i osobnym głosowaniu niż Kapituła.
Uroczysta Gala wręczenia tytułów i statuetek, a tym samym wielki finał wyłaniający zwycięzców i wyróżnionych spośród nominowanych, odbył się 20 stycznia 2011 r. we Wrocławiu na nowo wybudowanym Stadionie Miejskim w sali bankietowej VIP.
Nagrody dla Hortulus odbierał Robert Ruszkiewicz administrator strony www.hortulus.com.pl
O stronie Hortulus
Przyznanie aż w dwóch kategoriach tak znaczących nagród dla strony internetowej Hortulus, to niezwykłe wydarzenie w świecie zielonych branż związanych z ogrodami i szeroko pojętą naturą. Sam fakt powiązania ożywionej formy natury – ogrodu z inżynieryjnym, cyfrowym wytworem ludzkości jakim jest internet, staje się dość trudnym zadaniem. Zdobycie najwyższej nagrody w tak szerokiej kategorii (“Dom Ogród Architektura”) jest jeszcze trudniejsze. Obiektywna ocena głosujących użytkowników sieci internetowej daje dowód, jak bardzo potrzebny jest nam dzisiaj element duchowy i estetyczny w cyfrowym i matematycznym świecie.
Na stronę www.hortulus.com.pl składają się 3 główne działy:
1. Ogrody Tematyczne Hortulus – jedyne tematyczne ogrody w Polsce udostępnione do zwiedzania. Dział zawiera informacje o samych Ogrodach, dodatkowych atrakcjach w nich zawartych (ścieżka edukacyjna dla dzieci szkolnych, szlak prastarych głazów i kamieni, kolekcja imponujących rzeźb artystycznych, platforma widokowa, etc.), informacje nt. geolokalizacji Ogrodów i gotowy moduł do planowania podróży dla gości. Zawsze aktualną prognozę pogody dla obszaru Ogrodów, całoroczny grafik otwarcia Ogrodów oraz aktualny cennik biletów wstępu do części płatnej. To również informacja o innych, wartych uwagi atrakcjach turystycznych w okolicy.
2. Szkółka Roślin Ozdobnych Hortulus oraz Centrum Ogrodnicze Hortulus wraz z marketem “Ogród i Galeria” – kompleks handlowy oferujący w jednym miejscu największą gamę roślin, materiałów i narzędzi ogrodniczych w najlepszym gatunku. Dział poświęcony jest sferze handlowej i produkcyjnej Hortulus. Znaleźć tu można aktualny cennik i ofertę roślin (w niej niezwykle rzadkie w Polsce i kolekcjonerskie gatunki), a także odwiedzić nasz wirtualny market “Sklep Hortulus – wyłącznie piękne rzeczy”, w którym kuszą okazy Sztuki Polskiej oraz niezwykłe ręczne wyroby z wielu stron świata, ceramika użytkowa i ozdobna, metaloplastyka, etc., a także książkowe pozycje Wydawnictwa Ogrody Hortulus – albumy, przewodniki, kalendarze księżycowe.
3. Trzeci dział – najbardziej lubiany i odwiedzany przez internautów-ogrodników, zawiera swoisty Blog Ogrodnika, obszerny poradnik ogrodniczy – Encyklopedia Miłośnika Ogrodu, Kalendarz Księżycowy on-line, a także mocno rozbudowaną galerię fotografii, nie tylko Ogrodów Hortulus, ale także najbardziej znanych i docenianych Ogrodów pokazowych na świecie – angielskich, niemieckich, hiszpańskich, portugalskich, holenderskich, rosyjskich, i wielu innych. Obecnie kończą się prace nad opublikowaniem dokładnego, czytelnego i ergonomicznego katalogu roślin on-line dla architektów zieleni, projektantów ogrodów, studentów i innych osób zainteresowanych doborem roślin. Będzie to narzędzie, które – zdaniem twórców – wypełni niszę zapotrzebowań na kompaktową formę wiedzy o roślinach w polskim internecie.
Odbiorcami strony są także w dużej mierze goście z Niemiec, Anglii, USA, Rosji, Holandii, Francji, Portugalii, Austrii, Kanady. Strona tłumaczona jest automatycznie na 12 języków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności