fbpx
Strona głównaPozostałeHorti Expo - podsumowanie

Horti Expo – podsumowanie

W dniach 7-9 kwietnia br., odbyła się XI edycja Międzynarodowych Targów Rolniczo-Ogrodniczych Horti Expo. Impreza odbywała się na terenie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. Tradycyjnie już, najlepsze produkty Targów otrzymały statuetkę – Złotego Hortusa. Niestety w tym roku wystawa cieszyła się znacznie mniejszym zainteresowaniem zwiedzających. N

Na zadaszonej powierzchni ok. 2 tys. metrów kwadratowych swoje produkty wystawiało przeszło 100 wystawców. Niewątpliwie oferta wielu z nich skierowana była dla gospodarstw ogrodniczych oraz sadowniczych. Wskazuje na to również sama nazwa targów — Horti”-, którą zapożyczono od łacińskich słów określających w średniowieczu ozdobny ogródek przylegający do budynku mieszkalnego, przeznaczonego do uprawy kwiatów i ziół (hortus conslusus). Bardzo bogatą ofertę zaprezentowali, więc również producenci kwiatów, sadzonek, drzew owocowych i dekoracyjnych krzewów. Nie zabrakło także środków ochrony roślin, sprzętu ogrodniczego i rolniczego, wszelakich narzędzi służących pracy w ogrodnictwie i sadownictwie, oferty materiałów siewnych, nawozów, jak również propozycji ciekawych rozwiązań architektonicznych w projektowaniu ogrodów.

Podczas targów Horti Expo, odbywały się również, po raz trzeci Targi Agroturystyczne. Udział w nich wzięło ponad 100 wystawców z regionów Mazowsza, głównie, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, drobnych producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej oraz wyrobów i rękodzieł.

Jak co roku, tak i podczas XI edycji Horti Expo, nagrodzono i wyróżniono najlepsze produkty, przyznając statuetki o nazwie “Hortusy”.
Złotym Hortusem wyróżniono firmy: Matazet -Polen Import – Export oraz Korpol – Gospodarstwo Ogrodnicze Renaty i Jana Wójcików. Państwo Wójcikowie otrzymali także nagrodę prezesa Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego S.A. Bronisze za bogaty asortyment nowych odmian róż. Przyznano także wiele nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów. Puchar prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa (SITO) za bardzo atrakcyjny i bogaty asortyment roślin ogrodniczych otrzymała Hodowla Roślin Bronisze Sp. z o. o. Dyplom prezesa Wydawnictwa Hortpress przyznano Związkowi Sadowników Polskich. Wyróżnienia otrzymały następujące firmy: BEST-PEST ZPUH Sp. J., WOKAS – Kopalnie Torfu Sp. Z o.o., Firma PUSTUŁ KAZIMIERZ Ślusarstwo Produkcyjno-Usługowe, BEISERENVIRONNEMENT POLOGNE. Ponadto redakcja gazety “Rośliny Ozdobne” przyznała dyplom Klubowi Florystów Polskich SITO za bogatą ekspozycję florystyczną.

Według szacunków organizatorów Targi Horti Expo zwiedziło około 12 tysięcy osób – to o połowę mniej niż w roku ubiegłym. Zdaniem organizatorów imprezy wpływ na to miał nieatrakcyjny dla zwiedzających termin – ostatni weekend przed świętami.

Organizatorami XI Horti Expo były, Międzynarodowe Centrum Targowe oraz Warszawski Rolno – Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze, współorganizatorami, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa – SITO i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa – SITR. Natomiast organizatorem III Targów Agroturystycznych był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.


Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.