fbpx
Strona głównaPozostałeHorti Expo po raz 11

Horti Expo po raz 11

Maszyny, narzędzia, materiał siewny i sadzonki, środki ochrony roślin i nawozy – dla profesjonalnych gospodarstw ogrodniczych i rolniczych, dla amatorów ogrodników i działkowców na Targach Horti Expo 2006, które odbędą się w dniach 7-9 kwietnia.

Można obejrzeć, umówić się z producentem lub dystrybutorem, negocjować warunki sprzedaży, ale można także kupić, bowiem targom towarzyszy kiermasz. Wędzonki, kiełbasy czosnkowe, baby wielkanocne, i najpiękniejsze palmy mazowieckie, rękodzieło ludowe – to na targach Agroturystycznych, które od trzech lat odbywają się podczas Horti Expo.

W targach uczestniczy około 100 wystawców – producentów i dystrybutorów sprzętu ogrodniczego i rolniczego, narzędzi, materiału siewnego i sadzonek, środków ochrony roślin i nawozów. Są duże ciągniki, ale i takie do niewielkich szklarni czy ogrodów, narzędzia niezbędne w produkcji szklarniowej i ogrodowej. Prezentowane są najnowsze technologie upraw gruntowych i pod osłonami (tunele foliowe i szklarnie). Systemy grzewcze, nawadniające, zintegrowane programy ochrony roślin. Propozycje ciekawych rozwiązań architektonicznych w projektowaniu ogrodów. Swoje stoiska mają przedstawiciele Polski, Holandii, Niemiec, Chin.

Zwiedzający mogą kupić nasiona i sadzonki, kwiatów, drzew owocowych i dekoracyjnych krzewów na czynnym cały czas kiermaszu. Bardzo bogata jest oferta kwiatów. Floryści wykonają kompozycje na Święta Wielkanocne. Litewski florysta Marijus Gvildys proponuje w niedzielę dwugodzinny pokaz Aranżacje wielkanocne i wiosenne”..

Miody, pasieki, pszczoły, hodowlane matki, – to wszystko na stoisku Polskiego Związku Pszczelarskiego. A jak prowadzić ekologiczną pasiekę – o tym na seminarium “Nowe zasady certyfikacji pasiek ekologicznych w Polsce”.

Nazwa targów Horti pochodzi od łacińskich słów określających w średniowieczu ozdobny ogródek przylegający do budynku mieszkalnego, przeznaczonego do uprawy kwiatów i ziół (hortus conclusus).
Dlatego statuetki przyznawane za najlepsze produkty to Hortusy. Swoje wyróżnienia wręczy także Minister Rolnictwa, Wydawnictwo Hortpress, SITO i Prezes Warszawskiego Rolno- Spożywczego Rynku Hurtowego SA Bronisze.

Agroturystyka po raz 3.

Dużym zainteresowaniem warszawiaków zawsze cieszą się stoiska gospodarstw agroturystycznych. Ponad 100 wystawców z regionu Mazowsza ma propozycje na Święta Wielkanocne, weekend, wakacje. Poza ofertami turystycznymi na miejscu można kupić najsmaczniejsze wędzonki, kiełbasy czosnkowe, baby wielkanocne i mnóstwo innych specjałów. Zadowolą one najbardziej wybrednych smakoszy. Wszystkie produkty wykonane według tradycyjnych, sprawdzonych przez pokolenia receptur. Będzie także żywność ekologiczna. W sprzedaży są też wyroby rękodzieła artystycznego: nakrycia na stół – ręcznie wykonane obrusy i serwety, lichtarze, są rzeźby, wielkanocne kraszanki i oczywiście palmy na Niedzielę Palmową. Twórcy pochodzą z Kurpiów, Podlasia i Mazowsza.

Specjaliści MODR pomogą w wypełnieniu wniosku o dopłaty bezpośrednie, a także wskażą możliwości sfinansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych.

Seminaria
7 kwietnia 2006 (piątek)

10.00 – 17.00 – ” Kształcenie zawodowe w szkołach sektora rolno-żywnościowego” (III Mazowieckie Seminarium Oświatowe) – Centrum Doradztwa Rolniczego Brwinów
14.00 – 15.45 – “Lokalna przedsiębiorczość wiejska i szanse jej rozwoju” – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa
16.00 – 18.00 – “Problematyka znakowania świeżych owoców i warzyw” – Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych
8 kwietnia 2006 (sobota)
11.00 – 11.45 “Bezpieczeństwo zdrowotne żywności w drodze od pola do stołu – uwarunkowania prawne” Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
12.00 – 15.00 “Gospodarka pasieczna w świetle środowiska ula – skażenie węzą, parafiną, lekami” , “Nowe zasady certyfikacji pasiek ekologicznych w Polsce” – Polski Związek Pszczelarski
9 kwietnia 2006 (niedziela)
12.00 – 14.00 – pokaz florystyczny “Aranżacje wielkanocne i wiosenne” – Marijus Gvildys – Litwa

Organizatorzy
Organizatorami XI Międzynarodowych Targów Horti Expo są: Międzynarodowe Centrum Targowe oraz Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze.
Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa – SITO, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa – SITR
Organizatorem III Targów Agroturystycznych jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego


Źródło: Małgorzata Skoczewska – doradca Zarządu WR-SRH S.A. Bronisze
Opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.