Horti Expo po raz 11

Maszyny, narzędzia, materiał siewny i sadzonki, środki ochrony roślin i nawozy – dla profesjonalnych gospodarstw ogrodniczych i rolniczych, dla amatorów ogrodników i działkowców na Targach Horti Expo 2006, które odbędą się w dniach 7-9 kwietnia.

Można obejrzeć, umówić się z producentem lub dystrybutorem, negocjować warunki sprzedaży, ale można także kupić, bowiem targom towarzyszy kiermasz. Wędzonki, kiełbasy czosnkowe, baby wielkanocne, i najpiękniejsze palmy mazowieckie, rękodzieło ludowe – to na targach Agroturystycznych, które od trzech lat odbywają się podczas Horti Expo.

W targach uczestniczy około 100 wystawców – producentów i dystrybutorów sprzętu ogrodniczego i rolniczego, narzędzi, materiału siewnego i sadzonek, środków ochrony roślin i nawozów. Są duże ciągniki, ale i takie do niewielkich szklarni czy ogrodów, narzędzia niezbędne w produkcji szklarniowej i ogrodowej. Prezentowane są najnowsze technologie upraw gruntowych i pod osłonami (tunele foliowe i szklarnie). Systemy grzewcze, nawadniające, zintegrowane programy ochrony roślin. Propozycje ciekawych rozwiązań architektonicznych w projektowaniu ogrodów. Swoje stoiska mają przedstawiciele Polski, Holandii, Niemiec, Chin.

Zwiedzający mogą kupić nasiona i sadzonki, kwiatów, drzew owocowych i dekoracyjnych krzewów na czynnym cały czas kiermaszu. Bardzo bogata jest oferta kwiatów. Floryści wykonają kompozycje na Święta Wielkanocne. Litewski florysta Marijus Gvildys proponuje w niedzielę dwugodzinny pokaz Aranżacje wielkanocne i wiosenne”..

Miody, pasieki, pszczoły, hodowlane matki, – to wszystko na stoisku Polskiego Związku Pszczelarskiego. A jak prowadzić ekologiczną pasiekę – o tym na seminarium “Nowe zasady certyfikacji pasiek ekologicznych w Polsce”.

Nazwa targów Horti pochodzi od łacińskich słów określających w średniowieczu ozdobny ogródek przylegający do budynku mieszkalnego, przeznaczonego do uprawy kwiatów i ziół (hortus conclusus).
Dlatego statuetki przyznawane za najlepsze produkty to Hortusy. Swoje wyróżnienia wręczy także Minister Rolnictwa, Wydawnictwo Hortpress, SITO i Prezes Warszawskiego Rolno- Spożywczego Rynku Hurtowego SA Bronisze.

Agroturystyka po raz 3.

Dużym zainteresowaniem warszawiaków zawsze cieszą się stoiska gospodarstw agroturystycznych. Ponad 100 wystawców z regionu Mazowsza ma propozycje na Święta Wielkanocne, weekend, wakacje. Poza ofertami turystycznymi na miejscu można kupić najsmaczniejsze wędzonki, kiełbasy czosnkowe, baby wielkanocne i mnóstwo innych specjałów. Zadowolą one najbardziej wybrednych smakoszy. Wszystkie produkty wykonane według tradycyjnych, sprawdzonych przez pokolenia receptur. Będzie także żywność ekologiczna. W sprzedaży są też wyroby rękodzieła artystycznego: nakrycia na stół – ręcznie wykonane obrusy i serwety, lichtarze, są rzeźby, wielkanocne kraszanki i oczywiście palmy na Niedzielę Palmową. Twórcy pochodzą z Kurpiów, Podlasia i Mazowsza.

Specjaliści MODR pomogą w wypełnieniu wniosku o dopłaty bezpośrednie, a także wskażą możliwości sfinansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych.

Seminaria
7 kwietnia 2006 (piątek)

10.00 – 17.00 – ” Kształcenie zawodowe w szkołach sektora rolno-żywnościowego” (III Mazowieckie Seminarium Oświatowe) – Centrum Doradztwa Rolniczego Brwinów
14.00 – 15.45 – “Lokalna przedsiębiorczość wiejska i szanse jej rozwoju” – Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa
16.00 – 18.00 – “Problematyka znakowania świeżych owoców i warzyw” – Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych
8 kwietnia 2006 (sobota)
11.00 – 11.45 “Bezpieczeństwo zdrowotne żywności w drodze od pola do stołu – uwarunkowania prawne” Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
12.00 – 15.00 “Gospodarka pasieczna w świetle środowiska ula – skażenie węzą, parafiną, lekami” , “Nowe zasady certyfikacji pasiek ekologicznych w Polsce” – Polski Związek Pszczelarski
9 kwietnia 2006 (niedziela)
12.00 – 14.00 – pokaz florystyczny “Aranżacje wielkanocne i wiosenne” – Marijus Gvildys – Litwa

Organizatorzy
Organizatorami XI Międzynarodowych Targów Horti Expo są: Międzynarodowe Centrum Targowe oraz Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy Bronisze.
Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa – SITO, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Rolnictwa – SITR
Organizatorem III Targów Agroturystycznych jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego


Źródło: Małgorzata Skoczewska – doradca Zarządu WR-SRH S.A. Bronisze
Opr. MS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności