Hodowlana droga do sukcesu

Krystyna i Eugeniusz Bociańscy z Chrząchowa w gminie Końskowola (woj. lubelskie) zostali zwycięzcami siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu na producenta i hodowcę trzody chlewnej 2010 wkategorii Hodowca Roku”. Podsumowanie odbyło się 11 lutego na uroczystej gali podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt “Farma 2011″ wPoznaniu. Regulaminowe nagrody wszystkim laureatom wręczał patronujący inicjatywie minister rolnictwa Marek Sawicki.”

W organizację konkursu, jak co roku, włączyły się wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej POLSUS”. To właśnie on wytypował do nagrody gospodarzy z Chrząchowa.
Kim są wyróżnieni hodowcy z Chrząchowa?
Państwo Krystyna i Eugeniusz Bociańscy gospodarują na 40 ha. W roku 1980 pan Eugeniusz przejął gospodarstwo po rodzicach, którzy od wielu lat prowadzili hodowlę świń rasy puławskiej. Cała produkcja roślinna podporządkowana jest hodowli trzody chlewnej. Uprawiane są głównie zboża, tj. pszenica, owies, jęczmień, pszenżyto irzepak. Obecnie w gospodarstwie utrzymywane jest stado hodowlane rasy wbp, liczące 35 loch produkujących knury i loszki czystorasowe. Dwie z nich otrzymały tytuł czempiona i wiceczempiona wkategorii loszki hodowlane w 2008 r. na Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.
Pan Eugeniusz znany jest również ze swojej działalności społecznej. Jest członkiem Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Hodowców iProducentów Trzody Chlewnej “POLSUS”, przewodniczącym Komisji Kredytowej BS Końskowola, prezesem OSP w Chrząchowie, a także członkiem Zarządu Związku Hodowców iProducentów Trzody Chlewnej w Lublinie. Za swoją pracę otrzymał medal “Zasłużony dla Rolnictwa” oraz został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności