fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościHodowla świń na własne potrzeby. Telus: Jeszcze dziś podpiszę rozporządzenie

Hodowla świń na własne potrzeby. Telus: Jeszcze dziś podpiszę rozporządzenie

Wszystko wskazuje na to, że powróci możliwość chowu trzody chlewnej na własne potrzeby. Podczas konferencji prasowej minister rolnictwa Robert Telus zapowiedział, że jeszcze dziś podpisze rozporządzenie w tej sprawie.

Przyczynkiem do udzielenia tej informacji było pytanie o drastycznie spadającą liczbę hodowli trzody chlewnej w Polsce.

– [rozporządzenie, red.] Będzie pozwalało na chów na własne potrzeby. To jest bardzo dobre rozporządzenie i tutaj informacja do wszystkich rolników: wracamy z tym, że każdy rolnik na własne potrzeby będzie mógł mieć jedną lochę lub 10 sztuk świń. To jest dobra informacja i ona spowoduje, że z powrotem przywrócimy stada, bo co innego jest stado, to znaczy, że gospodarstwo które miało 2-3-4 świnki, tak w Polsce było przyjęte. To jest bardzo dobry system, a co innego jest pogłowie. To znaczy, że ze względu na ASF pogłowie nie spadło. Bardziej się skoncentrowało u większych producentów – tłumaczył minister.

– Żeby było jasne, ja się z tym nie do końca zgadzam. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby każdy w Polsce mógł na własne potrzeby mieć chów i dlatego takie rozporządzenie dzisiaj zostaje przygotowywane. Myślę, że do końca dnia dziś [je] podpiszę – zapowiedział Telus.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]