fbpx

Hodowcy świń z obszarów objętych restrykcjami z powodu ASF domagają się pomocy

Hodowcy trzody chlewnej z Podlasia za pośrednictwem Izby Rolniczej wnioskują do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie pomocy na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu uzyskanej przez producenta świń ze sprzedaży świń utrzymywanych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń za IV kwartał 2020 r.

– Nabór, który zakończył się 21 grudnia 2020 roku, dotyczył kwoty obniżonego dochodu za IV kwartał 2019 oraz I, II i III kwartał 2020r. Straty jakie rolnicy ponoszą z racji utrzymywania świń na obszarach objętych restrykcjami w związku z ASF są ogromne – mówi Marek Siniło, wiceprezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Samasz loteria - baner

Czytaj także: Jak zmienił się rynek trzody chlewnej w Polsce w 2020 r.?

Dlatego, jak podkreśla samorząd rolniczy, tak ważna w obecnej sytuacji jest płynność finansowa, która niestety jest zachwiana z powodu ASF, ale również w wyniku panującej pandemii SARS-CoV-2. Producenci wieprzowiny skarżą się na zakłócenia spowodowane przerwami w łańcuchach dostaw z uwagi na zamknięte lokale gastronomiczne i hotele.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.