fbpx

Hodowcy świń mogą już wnioskować o refundację wydatków na bioasekurację

Nawet 100% pieniędzy wydanych w tym roku na bioasekurację może wrócić do hodowcy świń, który złoży stosowny wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków rozpoczął się dziś, 3 lipca 2024 r. 

Pomoc de minimis dla hodowców świń

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 3 lipca 2024 r. można już składać wnioski o refundację środków finansowych przeznaczonych w bieżącym roku na bioasekurację hodowli świń.

Samasz loteria - baner

Jakie inwestycje podlegają refundacji?

Można otrzymać nawet stuprocentową refundację inwestycji w:

  • zakup mat dezynfekcyjnych;
  • zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;
  • zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;
  • zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych;
  • przebudowę lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne (w przypadku gospodarstwa, w którym utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń).

Wymagane dokumenty

Wniosek należy poprzeć odpowiednimi dokumentami. Wśród załączników powinny się znaleźć:

– faktury lub ich kopie, rachunki wystawione zgodnie z odrębnymi przepisami lub ich kopie, lub kopie umów zlecenia lub umów o dzieło, dotyczące poniesionych wydatków wraz z dowodami zapłaty potwierdzającymi poniesienie tych wydatków do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym;

– oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie oraz informacje niezbędne do udzielenia tej pomocy, o których mowa w przepisach o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej.

Do kiedy można składać wnioski?

Wnioski o pomoc są przyjmowane przez biura powiatowe ARiMR do 26 lipca 2024 r.

źródło: ARiMR

Baner Bayer Roundup
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.