Hodowcy opasów bez wsparcia – Izba Rolnicza interweniuje

Podlaska Izba Rolnicza po przeanalizowaniu kryterium dostępu po raz kolejny wnioskuje do ministra rolnictwa i rozwoju wsi  o włączenie krów w typie użytkowym mięsnym oraz bydła mięsnego w wieku 6-12 miesięcy do szczególnej pomocy dla rolników dotkniętych kryzysem spowodowanym COVID- 19. 

– Krowy w typie użytkowym mięsnym nie zostały objęte tym wsparciem. Hodowcy bydła mięsnego  szczególnie odczuli skutki kryzysu spowodowane COVID19, ponieważ bardzo często prowadzą swoje stada z przeznaczaniem na sprzedaż eksportową w wadze ok. 300 kg i wieku 6 -8 miesięcy. W marcu 2020 roku kiedy rozpoczął się kryzys spowodowany przez COVID 19 wstrzymano eksport, były ogromne problemy ze zbytem,  punkty skupu nie działały. Dodatkowo odnotowano znaczną obniżkę cen za kg – uzasadnia Grzegorz Leszczyński, prezes PIR.

Czytaj także: Pomoc dla rolników poszkodowanych przez COVID-19: znamy termin naboru wniosków

Od 9 września Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID – 19 w ramach działania „Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności