Hodowcy domagają się usprawnienia procedury w rejestrze zwierząt

Hodowcy domagają się od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa usprawnienia procedury wprowadzania zmian w Rejestrze Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) w sytuacji, gdy rolnik z jakiś powodów nie może korzystać z systemu zmian poprzez internet. W szczególności dotyczy to producentów bydła, którzy chcą szybko sprzedać swoje cielęta.

W przypadku nie stosowania systemu internetowego, rolnik sporządza formularz papierowy dotyczący urodzenia bądź przemieszczenia zwierząt i umieszcza go w tzw. wrzutni w Biurze Powiatowym ARiMR. Procedura ujawnienia zmian w systemie IRZ trwa kilka dni, w związku z czym rolnik naraża się na dotkliwe sankcje karne związane z niedochowaniem terminów.

Roman Włodzarz ze Śląskiej Izby Rolniczej proponuje, aby na okres związany z pandemią koronawirusa, złagodzić kryteria terminowe wprowadzania zmian w IRZ-cie, dla rolników, którzy nie korzystają z systemów teleinformatycznych.

wrp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności