Hodowcy bydła i producenci mleka chcą rozmawiać z premierem

Bardzo duży niepokój wśród rolników budzi nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt. Ta nowelizacja ustawy, forsowana przez partię rządzącą, wywołała ogromne oburzenie nie tylko hodowców bydła i producentów mleka, ale także innych środowisk hodowlanych.

Dlatego, hodowcy bydła i producenci mleka zwracają się do Premiera RP Mateusza Morawieckiego  z prośbą o spotkanie i danie sobie szansy ponownej dyskusji w tej sprawie.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, po uważnej analizie proponowanych rozwiązań prawnych, nadal stoi na stanowisku, iż ustawa o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw powinna zostać odrzucona w całości, zgodnie z art. 121 ust. 2 Konstytucji RP.

– Zajmując się od ponad 20 lat dobrostanem polskiej hodowli, podejmując działania gwarantujące postęp biologiczny w produkcji zwierzęcej, uważamy, że zaproponowane przez Parlament rozwiązania wywołają liczne konflikty społeczne oraz negatywne skutki gospodarcze – mówi Leszek Hądzlik, prezydent PFHBiPM.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów  skupia 21 związków regionalnych z całego kraju, które mają 11 tys. członków, hodowców bydła i producentów mleka, którzy z kolei sprzedają do mleczarni 60% mleka przez nie pozyskiwanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności