fbpx
Strona głównaWiadomościHodowcom trzeba pomóc

Hodowcom trzeba pomóc

W okresie pandemii koronawirusa hodowcy mają wiele problemów z odbiorem paszportów dla zwierząt z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnik musi najpierw udać się do banku lub na pocztę by dokonać przelewu tytułem opłaty za doręczenie paszportu lub duplikatu paszportu, po czym musi ponownie wrócić do biura ARiMR, by do urny wrzucić potwierdzenie dokonania wpłaty i oświadczenie o wyrażeniu zgody na doręczenie paszportu listem poleconym.

– Taka procedura powoduje, że rolnik nie dość, że musi ponieść dodatkowe koszty przemieszczania się i dodatkowe opłaty za dostarczenie paszportów, to musi poświęcić dużo czasu na załatwienie jednej sprawy. Ponadto, przemieszczając się pomiędzy agencją, bankiem czy pocztą naraża się na zakażenie wirusem a także stwarza kolejki, utrudniając innym ludziom załatwianie niezbędnych spraw. Szczególnie, że wciąż wielu rolników nie ma komputera lub dostępu do internetu by załatwić sprawy drogą elektroniczną – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Dlatego samorząd rolniczych z Podlasia postuluje o złagodzenie restrykcji dotyczących wizyt osobistych rolników w biurach powiatowych ARiMR.

– Proponujemy, by agencja ustaliła godziny, w czasie których pracownik z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa dla obu stron przyjmowałby zgłoszenia urodzeń, przemieszczeń czy padnięć zwierząt oraz wydawałby paszporty – dodaje Leszczyński.

Zdaniem Krzysztofa Figata prowadzącego w okolicach Łomży gospodarstwo ukierunkowane na hodowlę krów mlecznych, takie postępowanie ułatwiłoby i usprawniło pracę zarówno rolnikom jak i pracownikom ARiMR oraz pracownikom innych placówek z którymi rolnik miałby kontakt postępując według obecnie obowiązujących procedur.

WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.