Herkules ze złotym medalem

Opryskiwacz Krukowiak Herkules 4000/24/ALU został wyróżniony przez komisję konkursową Złotym Medalem targów Agrotech Kielce.

Prezentowany na targach Agrotech w Kielcach opryskiwacz zyskał uznanie komisji za „korzystny stosunek ceny do jakości i funkcjonalności”. Producent maszyny, tworząc drugą generację Herkulesa chciał, aby była to maszyna o wysokiej jakości oraz funkcjonalności na poziomie maszyn oferowanych przez zachodnie koncerny za znacznie wyższą cenę.

Zgłoszony do konkursu model Herkules 4000/24/ALU to opryskiwacz o pojemności 4000 litrów, wyposażony w aluminiową belkę polową niezależnie sterowaną o szerokości 24 metrów. Belka ma możliwość składania oddzielnie lewej i prawej strony, z możliwością złożenia ¼ belki, co pozwala w wygodny sposób omijać słupy i inne przeszkody obecne na opryskiwanym polu.

Opryskiwacz standardowo wyposażony jest w napęd hydrauliczny 4×4 z automatycznym systemem zapobiegającym uślizgowi kół, silnik IVECO o mocy 225 KM turbodoładowany, skrętne obie osie (z możliwością poruszania się po śladach lub „psim chodem”) i automatyczną regulację rozstawu kół z kabiny.

Opryskiwacze Herkules gwarantują operatorowi wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. W trakcie wykonywania zabiegów operator jest odizolowany od niekorzystnych czynników dzięki szczelnej i klimatyzowanej kabinie wyposażonej w filtr węglowy. Kabina jest przestronna i niemal całkowicie przeszklona, co daje operatorowi duże pole widzenia.

Dzięki hydraulicznie opuszczanej drabince operator wsiadając nie dotyka elementów, które mogły mieć kontakt z chemią przeniesioną z opryskanych maszyn. Tę samą zaletę ma hydraulicznie opuszczany rozwadniacz boczny, który w pozycji transportowej podniesiony jest ponad zasięg roślin, dodatkowo osłonięty jest specjalną osłoną przed chemikaliami, które mogłyby spłynąć z belki polowej po jej złożeniu. Podobna osłona ochrania pompę i zestaw zaworów i filtrów, więc narażenie operatora na kontakt z cieczą roboczą jest minimalne.

Na życzenie klienta mogą być montowane kamery ułatwiające obserwację pola za maszyną oraz myjka zewnętrzna pozwalająca na wstępne umycie opryskiwacza na polu.

Zastosowane w opryskiwaczu najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają istotnie zmniejszyć negatywny wpływ maszyny na środowisko.

Źródło: Krukowiak