fbpx
Strona głównaPozostałeHenryk Smolarz nowym prezesem KRUS

Henryk Smolarz nowym prezesem KRUS

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko prezesa KRUS Henryka Smolarza, dotychczasowego wiceprezesa ARR. H. Smolarz ma 39 lat. Jest inżynierem rolnictwa. Prowadzi własne gospodarstwo rolne. Zastąpi na stanowisko Romana Kwaśnickiego, który został zdymisjonowany we wrześniu tego roku, m. in. w związku z oskarżeniami o nepotyzm.

Henryk Smolarz jest dr inż. nauk rolniczych. Ukończył studia i zdobył stopień doktora na Akademii Rolniczej w Lublinie. W latach 2003-2005 studiował także zarządzanie funduszami unijnymi i prawo unijne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pełnił funkcję zastępcy Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Ma też za sobą karierę samorządowca. W latach 1998-2002 był radnym powiatu lubeskiego, a do 2005 roku wójtem gminy Niemice. W roku 2004 został także jednym z lauretów konkursu Wój Roku. W roku 2005 dostał się do Sejmu z listy PSL z okręgu lubelskiego. Zdobył 4534 głosów. W kolejnych wyborach w roku 2007 nie dostał sie do Parlamentu.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.