Hello Tractor, czyli zamów ciągnik przez aplikację

Czy w dziedzinie technologii możemy stać w tyle za krajami Afryki? Okazuje się, że tak. Przykładem może być wspomniana aplikacja Hello Tractor, działająca na terenie Nigerii a ostatnio także Kenii, umożliwiająca rolnikom, których nie stać na własne maszyny na łączenie się z właścicielami ciągników i korzystanie z ich usług.

Po zainstalowaniu na smartfonie aplikacja łączy rolników z najbliższym dostępnym ciągnikiem z odpowiednim wyposażeniem do wymaganej pracy.

Pomysłodawcą aplikacji jest były amerykański bankier Jehiel Oliver, właściciel firmy zajmującej się technologiami rolniczymi.

Korzyści wynikających z wykorzystania aplikacji jest kilka; po pierwsze ułatwia rolnikom dostęp do usług i maszyn, więc nie muszą oni wykonywać prac, które do tej pory zwykle wykonywali sami lub z pomocą zwierząt. Po drugie zaś aplikacja pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie maszyn.

– W dawnych czasach parkowaliśmy nasze ciągniki w centrach handlowych i cierpliwie czekaliśmy na klientów, którzy czasami się nie pojawiali. Jednak dzięki tej aplikacji mogę pozyskać klientów z daleka i łatwo znaleźć pracę – tłumaczy jeden z właścicieli ciągnika.

Aplikacja poza podstawowymi funkcjami proponuje także funkcje telemetryczne, pozwalając śledzić ciągnik na polu. Pomaga także w planowaniu przeglądów.

Trzy lata temu firma Hello Tractor podpisała umowę na zarządzanie flotą 10 000 ciągników dostarczonych do Nigerii przez firmę John Deere.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności