Gwarancja Bieżnikowania Michelin wchodzi na rynek

Jako pierwsza firma oponiarska, Michelin wprowadza na polski rynek gwarancję bieżnikowania opon segmentu X Works. Opony te charakteryzuje wytrzymałość i mobilność w zastosowaniu drogowym i pozadrogowym. Michelin oferuje bezpłatną wymianę karkasu, jeżeli zostanie on przebity lub zniszczony, przez co nie może być poddany bieżnikowaniu.

Oferta obejmuje opony Michelin wyprodukowane i kupione w 2010 roku i te, które zostaną oddane do pierwszego bieżnikowania MICHELIN Remix przed końcem 2012 roku. Polska jest czwartym po Francji, Hiszpanii i Niemczech krajem w Europie, w którym Michelin wprowadził gwarancję bieżnikowania.

Opony segmentu X Works (dawniej zwane Y”) wykorzystywane na placach budowy, w utrudnionym transporcie regionalnym do przewozu surowców lub odpadów są podczas eksploatacji szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń i zniszczenia. Podnosi to znacząco koszty funkcjonowania przedsiębiorstw. Użytkownik może korzystać z Gwarancji Bieżnikowania, gdy karkas nie nadaje się do bieżnikowania na skutek uszkodzenia mechanicznego (przebicie, przetarcie), Michelin za darmo wymieni go, a użytkownik otrzyma oponę Michelin Remix płacąc tylko za usługę bieżnikowania.

“Gwarancja Bieżnikowania Michelin to praktyczne narzędzie zmniejszenie kosztów eksploatacji ogumienia. Fakt, że opony Michelin charakteryzują się wyjątkową jakością i trwałością pozwala nam oferować użytkownikom coraz szerszy wachlarz nowatorskich usług,” powiedział Adam Kossakowski, Menedżer ds. Produktu Opony Ciężarowe Michelin Polska S.A.

Gwarancja bieżnikowania Michelin obejmuje opony:
•MICHELIN 315/80 R 22.5 XZY 2, XDY3
•MICHELIN 385/65 R 22.5 XZY 3

Źródło: Michelin