fbpx

Grzywna dla rolnika za pozostawienie błota na drodze

W gminie Wicko doszło do dwóch zdarzeń drogowych; w wyniku poślizgu na pokrytej grubą warstwą błota drodze osoby kierujące samochodami osobowymi straciły nad nimi kontrolę i uderzyły w drzewa. 

– Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kobiety straciły panowanie nad pojazdami na drodze zanieczyszczonej kilkucentymetrową warstwą błota, naniesionego z pobliskiego pola. Poprzedniego dnia trwały tam prace rolne i najprawdopodobniej błoto nie zostało uprzątnięte z drogi przez osoby obsługujące maszyny – informuje serwis warzywa.pl.

Samasz loteria - baner

Na szczęście żadna z kierujących osób nie poniosła poważnych obrażeń. Grzywnę jednak prawdopodobnie zapłacą osoby, które pokryły asfalt warstwą błota, bowiem, jak czytamy w art. 91 kw, „kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 zł.”

Policja jednocześnie przestrzega przed pozostawianiem na jezdni zanieczyszczeń z pól, które mogą stać się przyczyną kolizji lub wypadków.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.