fbpx
Strona głównaPozostałeGrzegorz Spychalski pełni obowiązki prezesa ARiMR

Grzegorz Spychalski pełni obowiązki prezesa ARiMR

W imieniu Prezesa Rady Ministrów Jarosława Kaczyńskiego, 19 września 2006 r.Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Andrzej Lepper wręczył akt powierzenia obowiązków prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Grzegorzowi Spychalskiemu. N

Jednocześnie wicepremier, minister rolnictwa wręczył akt zwolnienia z pełnienia obowiązków prezesa ARiMR Mirosławowi Drygasowi, który pozostaje na stanowisku zastępcy prezesa Agencji i będzie kierował Pionem Programu SAPARD i Funduszy Strukturalnych.
Akty powołania i odwołania zostały podpisane przez premiera 12 września 2006 r.
Grzegorz Spychalski (ur. 1960 r.) jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie. Uzyskał w tej uczelni tytuł doktora nauk rolniczych, a w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomiki rolnictwa. Odbył staże naukowe w Anglii (1989), Irlandii Północnej (1993) i Szwecji (1994).
Od 1993 r. związany jest zawodowo z Akademią Rolniczą w Szczecinie, gdzie do 2000 r. był adiunktem w Katedrze Polityki Gospodarczej i Rynku, a następnie kierownikiem Katedry Ekonomii. W latach 1996 – 2002 (przez dwie kadencje) pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia Wydziału Ekonomiki i Organizacji Gospodarki Żywnościowej, a w latach 2002 – 2005 był dziekanem tego wydziału. Jest profesorem nadzwyczajnym trzech uczelni: Akademii Rolniczej w Szczecinie (od 2001 r.), Politechniki Koszalińskiej (od 2004 r.), Uniwersytetu Szczecińskiego (od 2006 r.).
Jest autorem 167 publikacji naukowych z zakresu ekonomiki rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich.
W 1997 r. był wykładowcą i ekspertem studium podyplomowego: Inwestycje na obszarach wiejskich” programu PHARE, a w 2003 r. był ekspertem – moderatorem programu PHARE nt. Wdrażania programu SAPARD w Polsce. W 2005 r. prowadził debatę publiczną na temat przyszłości Unii Europejskiej pod patronatem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, władz wojewódzkich i samorządowych województwa zachodniopomorskiego.
Poza pracą naukową i dydaktyczną Grzegorz Spychalski sprawował funkcje w instytucjach bezpośrednio wspierających działalność rolniczą. W latach 1992 – 1994 był dyrektorem Izby Rolniczej w Szczecinie. W latach 1996 – 1998 pełnił funkcję kierownika sekcji Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie. W latach 2000 – 2002 dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Od maja 2006 r. ponownie związany z Agencją, w tym jako doradca Prezesa ARiMR.
Od 12 lipca 2006 r. pełnił obowiązki zastępcy prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Grzegorz Spychalski ma żonę i dwoje dzieci.
Zainteresowania: piłka nożna, tenis, lekkoatletyka, psychologia, muzyka.

Rzecznik Prasowy

Iwona Musiał

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.