Grzegorz Puda odchodzi z rządu. Znamy nowego ministra rolnictwa

Nowym Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi został Henryk Kowalczyk, fot. Marek Wiśniewski

Minister Puda nie był specjalnie lubiany przez rolników, stąd też nie dziwi jego zmiana przy obecnej rekonstrukcji rządu. Pytanie brzmi, czy jego następca, Henryk Kowalczyk, poradzi sobie z problemami, które nękają obecnie rolników, takimi jak choćby tragicznie niska opłacalność produkcji świń czy też drożejących w zastraszającym tempie środków do produkcji.

Nominację z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi otrzyma znany z pewnością wielu osobom Henryk Kowalczyk, były minister środowiska i wiceminister rolnictwa w czasie pierwszego rządu PIS-u. Jednocześnie otrzyma on rangę wicepremiera.

Z doniesień medialnych wynika, że nominacja Henryka Kowalczyka odbierana jest w Prawie i Sprawiedliwości jako cios w premiera Mateusza Morawieckiego. Nowy szef resortu rolnictwa i wicepremier jest bowiem uważany za polityka wiernego byłej premier Beacie Szydło.

Zasadnicze pytanie brzmi, czy nowy minister rolnictwa w randze wicepremiera będzie miał moc sprawczą, aby w jakimś stopniu zaradzić problemom nękającym obecnie rolników? Cóż, czas pokaże…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności