fbpx

Grypa ptaków: kolejne ogniska, Filipiny zamykają rynek na polski drób

Trzeciego stycznia Główny Inspektorat Weterynarii został poinformowany o wprowadzeniu przez służbę weterynaryjną Filipin zakazu eksportu ptactwa domowego i dzikiego oraz produktów z nich pozyskanych, w tym mięsa drobiowego, piskląt jednodniowych i nasienia z całego terytorium Polski.

Zakaz importu ww. produktów został wprowadzony ze skutkiem natychmiastowym; towary poza produktami poddanymi obróbce termicznej zostaną skonfiskowane w portach przez filipińskie służby.

Samasz loteria - baner

– Mrożone mięso drobiowe z datą uboju/przetwarzania 21 dni przed wybuchem ognisk HPAI (tj. w dniu 10 listopada 2020 r. i wcześniej) zostanie wpuszczone na rynek Filipin, zgodnie z wymogami kwarantanny. Import produktów mięsnych drobiowych jest objęty zasadami ujętymi w artykułach 10.4.19, 10.4.20, 10.4.26 Kodeksu Zdrowia Zwierząt Lądowych OIE – informuje główny lekarz weterynarii.

Tymczasem 4 stycznia potwierdzono ognisko grypy ptaków w Wohyniu w woj. lubelskim na fermie utrzymującej prawie 30 tys. indyków. W gospodarstwie wdrożono procedury związane z likwidacją choroby.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.