Grupy producentów – wnioski od 10 listopada

Od 10 listopada 2011 r. ARiMR zacznie przyjmować wnioski w ramach Zwiększania wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” od pozostałych podmiotów uprawnionych do pomocy czyli grup producentów rolnych, uznanych organizacji producentów owoców i warzyw, jak również spółdzielni i spółek będących własnością tych grup i organizacji.”

Do 9 listopada 2011 r., wnioski o pomoc mogły składać wyłącznie podmioty skonsolidowane, czyli:
– zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego, które powstały w wyniku połączenia kilku podmiotów, np. spółdzielni czy spółek, i działają na rynku nie dłużej niż od 1 czerwca 2009 r.
– centra dystrybucji powstałe nie wcześniej niż 1 czerwca 2009 r., które zajmują się handlem hurtowym produktami rolnymi i zostały utworzone przez przedsiębiorców z branży przetwórstwa rolno-spożywczego działających co najmniej od 1 stycznia 2007 r.

W przypadku grup producenckich wnioski należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR. Termin na ich złożenie upływa z końcem dnia roboczego następującego po dniu podania do publicznej wiadomości na stronie internetowej ARiMR informacji o tym, że zapotrzebowanie na środki finansowe wynikające ze złożonych w 2011 r. wniosków osiągnęło co najmniej 120% dostępnych środków, lecz nie później niż 31 grudnia br.

Przykładowe rodzaje inwestycji, które można dofinansować w ramach działania Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” to: modernizacja zakładów przetwórczych, wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w produkcji i zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Tegoroczny nabór wniosków rozpoczął się 20 października, a ARiMR ma do rozdysponowania ponad pół miliarda złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności