fbpx

Grupa Wacker Neuson kontynuuje dobrą passę na rynku maszyn rolniczych

Wacker Neuson, znany na naszym rynku przede wszystkim z ładowarek Kramer i Weidemann, a szerzej jako dostawca maszyn również dla branży budowlanej, na początku 2023 roku kontynuuje wzrostowy kurs, gdyż pomimo utrzymującego się trudnego otoczenia makroekonomicznego, sprzedaż i zyski znacznie wzrosły w pierwszym kwartale.

Jak informuje firma, skonsolidowana sprzedaż wzrosła o 27,9 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem poprzedniego roku do 667,2 mln euro (I kw. 2022: 521,6 mln euro). Zysk przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) wzrósł nieproporcjonalnie o 124,6 proc. do 87,8 mln EUR (I kwartał 2022 r.: 39,1 mln EUR).

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że wzrost rentowności w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego wynika z jednej strony z dostosowania cen sprzedaży do wzrostu kosztów materiałowych oraz uelastycznienia modeli cenowych. Z drugiej strony zakończona w styczniu sprzedaż środków trwałych, które nie były już potrzebne do prowadzenia działalności, przyniosła wyjątkowo pozytywny wpływ na dochody w wysokości około 15 mln euro.

– Zgodnie z przewidywaniami zawartymi w naszej rocznej prognozie, w nowym roku finansowym w pełni wykorzystaliśmy impet z poprzednich kwartałów i nadal znacząco się rozwijamy. Jednocześnie nadal zakładamy, że I kwartał będzie również najmocniejszy w 2023 roku – wspomina dr hab. Karl Tragl, prezes i dyrektor generalny Grupy Wacker Neuson.

Na tak dobre wyniki jak informują przedstawiciele firmy wpływ miał zauważalny wzrost popytu na koparki, ładowarki kołowe i ładowarki teleskopowe. Znalazło to również odzwierciedlenie w niezmiennie wysokim zapotrzebowaniu na kompaktowe maszyny dla rolnictwa marek Kramer i Weidemann. Sprzedaż w sektorze rolniczym ponownie wzrosła znacząco o 44,3 proc. do 152,2 mln euro (I kwartał 2021: 105,5 mln euro).

źródło: Wacker Neuson

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.