GRUPA MASCHIO GASPARDO ZATWIERDZIŁA SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA 2018 ROK

Zgromadzenie akcjonariuszy zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2018 r., w którym ustalono przychody w wysokości 332 mln euro, co stanowi rosnącą wartość w stosunku do roku 2017, szczególnie w odniesieniu do obszaru włoskiego o + 8,25%. EBITDA z 2018 r. stabilizuje się na poziomie 30,6 mln euro.

W listopadzie operacja mająca na celu wzmocnienie aktywów Maschio Gaspardo została zakończona potrójnym działaniem regionalnych towarzystw finansowych Friulia S.p.A (również poprzez współwłaściciela Finest S.p.A.) i Veneto Sviluppo S.p.A. w aktywach spółek Grupy.

Jeśli chodzi o międzynarodową obecność Grupy, Finest – poprzez działanie w wysokości 5 milionów euro – jako mniejszościowy udziałowiec (25%) dołączył do kapitału zakładowego rumuńskiej spółki zależnej Maschio Gaspardo Romania Srl, przyczyniając się do sfinansowania programu inwestycyjnego lokalnego zakładu produkcyjnego.

„Ten wynik stanowi kolejny krok do finansowego wzmocnienia grupy Maschio Gaspardo; daje szansę skoncentrowania naszych wysiłków na wzroście i rozwoju biznesu. – komentuje Mirco Maschio, prezes Maschio Gaspardo – naszym celem na najbliższe trzy lata jest ekspansja rynków, na których już jesteśmy obecni, oferując zaawansowane technologicznie i przyjazne dla użytkownika produkty, które mogą maksymalizować zyski naszych klientów.”

Ponadto wzrost aktywów ma na celu wzmocnienie sytuacji finansowej Spółki i stanowi pierwszy etap oczekiwany w biznesplanie na lata 2019–2021. Maschio Gaspardo działa na rzecz wzrostu i stabilizacji biznesu, wzmacniając obecność Grupy na rynkach o wysokim potencjale (Chiny, Japonia, Azja Południowo-Wschodnia i Ameryka Północna), również dzięki partnerstwom strategicznym.

Kolejnym strategicznym celem biznesplanu jest rozwój na rynkach, na których obecność Grupy jest wciąż marginalna, takich jak Afryka i Ameryka Południowa. W tym sensie niedawno rozpoczęła się współpraca z Bonifiche Ferraresi i Eni, projekty rozwoju w Afryce dotyczą stworzenia zintegrowanych łańcuchów dostaw rolnych na kontynencie afrykańskim, przeznaczonych do produkcji na rynek krajowy, a tym samym do rozwoju współpracy technicznej w sektorze.

W obliczu nierównowagi związanej z klimatem lub spowodowanej międzynarodową sytuacją politycznogospodarczą (cła USA, Brexit, sankcje rosyjskie i niestabilność polityczna w Turcji), które dotyczą branży rolniczej, firma już rozpoczęła racjonalizację produkcji zgodnie z celami planu.

Podsumowując, najważniejsze targi branży „Agritechnica”, które właśnie zakończyły się w Hanowerze, firma dowiodła, że skupia się na rozwoju technologicznym elektroniki oraz innowacjach i wzornictwie, prezentując 11 nowych modeli maszyn.

Komunikat prasowy Maschio Gaspardo