Grupa Manitou na Agritechnice 2015

Grupa Manitou zaprezentowała podczas targów Agritechnica w Hanowerze swoje nowości na europejskim rynku rolniczym.

Na wystawie w Hanowerze Manitou zaprezentowało 5 nowych produktów, 6 nowych funkcji i przedpremierowo nowatorski i pilotażowy ekoprojekt, metodę TCO.
– Jesteśmy bardzo wyczuleni na potrzeby rolników, dla których maszyna jest narzędziem do codziennej pracy. W tej perspektywie pracowaliśmy nad poprawą ergonomii i rentowności poprzez wprowadzenie nowych funkcji. Opracowaliśmy innowacyjny projekt, zaprezentowany pilotażowo na targach, który umożliwia lepsze zarządzanie energią w tej samej maszynie – mówił Michel Denis, dyrektor generalny Grupy Manitou. – Rolą lidera jest również doskonalenie praktyk we własnym sektorze. Razem z nowym projektem położyliśmy nacisk na obsługę wprowadzając narzędzie sygnalizujące całkowity koszt eksploatacji. W ramach naszego programu Reduce TCO, stanowiącego część naszej metody Reduce, chcemy dawać wsparcie w optymalizacji sprawności energetycznej oraz zapewnić całkowitą transparentność zużycia paliwa naszych maszyn – dodał.
 
Gama rolnicza wózków teleskopowych Manitou składa się z 10 modeli, oferując wysokości podnoszenia od 6 m do 10 m i udźwigi od 2,5 do 6 ton. Te maszyny, opracowane przy współpracy z użytkownikami, są w pełni przystosowane do specyfiki rynku rolniczego. 
 
Klienci grupy mogą również liczyć na szeroką ofertę mini ładowarek i ładowarek przegubowych Gehl i Mustang. Mini ładowarki opracowano, aby przede wszystkim spełniały wymagania rolników, ale również potrafiły sprostać zapotrzebowaniu przedsiębiorców, służb komunalnych, firm zajmujących się pielęgnacją krajobrazu itd. Ładowarki przegubowe charakteryzuje zwiększona moc na rynku rolniczym. Dzięki uniwersalności i zwartej budowie pozwalają wykonywać wiele prac z jednoczesnym ograniczeniem niszczenia nawierzchni. Ich sprawność dodatkowo zwiększa udźwig do 1160 kg.
 
Na targach Agritechnica 2015, Grupa Manitou umożliwiła zapoznanie się z dwoma nowymi ładowarkami kołowymi: Gehl 650 i Mustang 708. Te dwa modele wchodzą w skład czterech nowych modeli (Gehl 650/750 i Mustang 608/708) dostępnych od 2016 r. Wszystkie cztery są zgodne z Etapem 3B z silnikiem Yanmar 46 kW montowanym w modelu serii 600 i silnikiem Deutz 55 kW w modelu serii 700. Stanowią one uzupełnienie istniejących rodzin Gehl i Mustang ładowarek przegubowych i zapewniają poszerzenie klasy maszyn o mocy 60-80 KM. 
 
– Te jednostki zaprojektowano do pracy w trudnych warunkach eksploatacji w gospodarstwie – mówi Frederik Crul, menedżer produktowy Grupy Manitou. – Stalowe przewody hydrauliczne, dwukierunkowy wentylator oraz błotniki dostosowane do trudnych warunków eksploatacji tylko kilka cech, które sprawiają, że idealnie nadają się do pracy na gospodarstwie. Dysponując szerokością od około 1,6 metra do ponad 2,0 metrów zapewniają możliwość eksploatacji w handlu i przemyśle dzięki uniwersalności i opcjom takim, jak układ hydrauliczny o dużym wydatku oraz reflektorom roboczym LED – wymienia.
 
REDUCE Total Cost of Ownership (TCO) – zmniejszenie całkowitych kosztów eksploatacji
Długoterminowe zarządzanie cyklem eksploatacji maszyny (zakup, eksploatacja, naprawy, ponowne wykorzystanie, wycofanie z eksploatacji) stanowi dla grupy wyzwanie mające na celu przywiązanie do siebie klientów i ułatwienie optymalnego zarządzania zasobami w przyszłości.
 
Na rynku zakupów, bardziej niż kiedykolwiek, cena stanowi przeważające kryterium w wyborze wózka. Ale za kosztem zakupu kryją się koszty bezpośrednie i pośrednie powstające w trakcie eksploatacji produktu takie, jak koszty obsługi technicznej, zużycia paliwa lub energii elektrycznej, szkolenia użytkowników, wartość odsprzedaży itd.
 
Reduce TCO to program umożliwiający zaprezentowanie wszystkich kosztów wchodzących w skład całkowitych kosztów eksploatacji. Ta inicjatywa prezentuje najważniejsze pozycje kosztów, aby wykazać użytkownikom możliwość ich zmniejszenia lub optymalizacji.
 
Aby zaprezentować całość kosztów, grupa Manitou udostępniła kalkulator TCO na swojej stronie internetowej: http://tco.manitou.com/
 
Renata Struzik, źródło: Manitou
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności