fbpx
Strona głównaPozostałeGrupa Concordia: nowa oferta ubezpieczeniowa dla rolników

Grupa Concordia: nowa oferta ubezpieczeniowa dla rolników

Kompleksowe pakiety ubezpieczeniowe coraz celniej trafiają w potrzeby danej grupy docelowej. Grupa Concordia zwiększyła w ramach pakietu dla rolników Agro Życie liczbę zdarzeń chorobowych w ramach poważnego zachorowania do 18.

Rozszerzone Agro Życie dla rolnika
– Ubezpieczenie Agro Życie, jest odpowiedzią na sygnały jakie docierały do nas od rolników – mówi Katarzyna Kasztelan dyr. biura organizacji i wsparcia sprzedaży Grupy Concordia – Rolnicy czuli potrzebę takiej formy zabezpieczenia siebie i swojej rodziny, a my chcieliśmy im taką możliwość dać.
Ubezpieczenie bierze pod uwagę szesnaście ryzyk m. in. pobyt w szpitalu zarówno spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem jak i chorobą, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz szeroki zakres poważnych zachorowań (18) ubezpieczonego lub małżonka ubezpieczonego, przykładowo: śpiączkę, utratę wzroku, stwardnienie rozsiane.
– Poszerzyliśmy pakiet Agro Życie między innymi o ryzyko zachorowania na brucelozę, która jest niezaprzeczalnie dość powszechną chorobą zwierząt mogącą przenieść się na człowieka – dodaje Katarzyna Kasztelan – Źródłem zakażenia gospodarza mogą być różne gatunki zwierząt domowych, które co istotne nie są szczepione profilaktycznie przeciwko tej chorobie.

Dla domownika rolnika
Zakres Agro Życie obejmuje ponadto świadczenia tzw. rodzinne takie jak: śmierć małżonka lub dziecka ubezpieczonego, śmierć rodzica lub teścia, a także urodzenie dziecka i osierocenie dziecka. Wszyscy ubezpieczeni w razie choroby lub wypadku, zagwarantowaną mają 24 – godzinną ochronę niezależnie od miejsca pobytu. Dotyczy to także pobytu w szpitalu. Ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu specjalną dietę, również za hospitalizację, która miała miejsce zagranicą. W przypadku ubezpieczenia grupowego ubezpieczyciel nie stosuje tzw. ocen ryzyka i ankiet medycznych, tak jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczeń indywidualnych, a umowa taka może trwać dożywotnio. Każdy ubezpieczony ma możliwość wyboru jednego z trzech wariantów ubezpieczenia, dopasowanych do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Składka ubezpieczeniowa może być płacona w systemie miesięcznym, kwartalnym, półrocznym i rocznym, a ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od momentu opłacenia pierwszej składki.
Ubezpieczeni w pakiecie Concordia Agro Życie mają także możliwość skorzystania z pięcioprocentowej zniżki na ubezpieczenie mienia w gospodarstwie rolnym lub dobrowolne ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Takie rozwiązanie sprawia, że ubezpieczenia stają się dla potencjalnego klienta bardziej dostępne, a przede wszystkim tańsze.

Do grupowego ubezpieczenia na życie Agro Życie przystąpić może każdy kto w myśl ustawy z 20.12.1990 o ubezpieczeniu społecznym rolników jest rolnikiem lub domownikiem rolnika. Za domownika uchodzi jednak osoba, która ukończyła 16 lat.
Odpowiedzialność Towarzystwa, w przypadku ryzyk zgonowych trwa do 70 roku życia, a w ryzykach zdrowotnych aż do 65 roku życia.

źródło: Grupa Concordia
opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.