fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówGrupa Azoty wstrzymuje produkcję nawozów

Grupa Azoty wstrzymuje produkcję nawozów

Wczoraj Grupa Azoty S.A. poinformowała o czasowym wstrzymaniu produkcji nawozów azotowych ze względu na rekordowe ceny gazu ziemnego.

Produkcja amoniaku ma być ograniczona do ok. 10 proc. możliwości produkcyjnych.

– Grupa Azoty Puławy ograniczy produkcję amoniaku do około 10 proc. możliwości produkcyjnych. Zostanie wstrzymana produkcja w Segmencie Tworzywa oraz w Segmencie Agro, z wyjątkiem produkcji: siarczanu amonu z Instalacji Odsiarczania Spalin, NOXy®, Likam oraz PULNOX®. Obecna sytuacja na rynku gazu ziemnego – pomimo jego dostępności –  determinująca rentowność prowadzonej produkcji, jest wyjątkowa, całkowicie niezależna od Grupy Azoty i nie była możliwa do przewidzenia – czytamy w jednym z komunikatów.

W drugim z komunikatów Grupa poinformowała o czasowym zatrzymaniu instalacji do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu i poliamidu 6.

– Notowania gazu w okresie ostatniego półrocza wzrosły z poziomu 72 EUR/MWh w dniu 22.02.2022 r., do poziomu 276 EUR/MWh w dniu 22.08.2022 r. – czytamy w komunikacie Spółki.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.