Grupa Azoty sukcesywnie do przodu…

Grupa Azoty stopniowo i sukcesywnie realizuje swój plan rozwoju na kolejne lata. Niedawno podpisała ona dwie umowy handlowe z Grupą Kapitałową Synthos, a w Tarnowie wmurowano akt erekcyjny ich nowej fabryki.

Grupa Kapitałowa Synthos i wchodzące w skład Grupy Azoty Zakłady Azotowe Chorzów podpisały dwie umowy handlowe dotyczące współpracy w zakresie oleochemii oraz chemii nawozowej.
Pierwsza umowa dotyczy dostaw z Chorzowa kwasu stearynowego (ważny surowiec do produkcji kauczuku syntetycznego) do spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Synthos. – Jesteśmy zadowoleni, że chorzowski produkt z jedynej w Polsce instalacji do produkcji kwasu stearynowego trafia do największego w Europie producenta kauczuków syntetycznych – skomentował Marian Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy, w skład której wchodzi chorzowska spółka.

Druga umowa, dotyczy sprzedaży chorzowskiej spółce siarczanu magnezu siedmiowodnego w jakości nawozowej, z niedawno uruchomionej instalacji Synthos. – Jestem przekonany, że współpraca handlowa Synthosu i Grupy Azoty przyniesie wiele korzyści obu stronom. Grupa Azoty posiada doskonałe kompetencje i wieloletnie doświadczenie w zakresie dystrybucji produktów nawozowych, z których chcielibyśmy skorzystać, oferując w zamian produkt spełniający najwyższe wymagania jakościowe – powiedział Tomasz Kalwat, prezes Grupy Kapitałowej Synthos.
Grupa Kapitałowa Synthos S.A. jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest też pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz znaczącym producentem kauczuków polibutadienowych. W ubiegłym roku GK Synthos powołała do życia spółkę Synthos Agro, wchodząc na rynek produkcji i dystrybucji środków ochrony roślin. 

Dodatkowo, Grupa Azoty w ciągu kolejnych dwóch lat uruchomi nową fabrykę poliamidu-6, popularnego materiału z grupy tworzyw konstrukcyjnych. W poniedziałek, 21 września w Tarnowie podpisano akt erekcyjny nowej instalacji. Inwestycja warta jest 320 milionów złotych. – Nowa fabryka poliamidów, której akt erekcyjny dziś wmurowujemy to kolejny dowód na to, jak ważna dla Grupy Azoty jest innowacyjność. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie tworzywa, że to poliamid, możemy bez wątpienia nazywać materiałami przyszłości. Rozpoczęcie budowy wytwórni poliamidów 6 w Tarnowie jest więc bez wątpienia odpowiedzią na potrzeby innowacyjnej gospodarki. Mnie, jako przedstawiciela Skarbu Państwa czyli głównego akcjonariusza, bardzo to cieszy – mówił w czasie uroczystości Cezary Gabryjączyk, wiceminister Skarbu Państwa.
Produkcja tworzyw po nawozach jest drugim, co do ważności segmentem Grupy Azoty.

Renata Struzik, źródło: Grupy Azoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności