Grupa Azoty Puławy w porozumieniu z Kronopolem

Grupa Azoty Puławy podpisała pięcioletnią umowę z Kronopolem na dostawę mocznika i melaminy. Surowce te posłużą do produkcji płyt drewnopochodnych.

Żarska spółka Kronopol oraz Grupa Azoty Puławy podpisały w poniedziałek, 9 lutego 2015r. umowy na dostawy mocznika PULREA i melaminy, na łączną szacunkową kwotę 770 mln zł. Będą one obowiązywać do końca 2019 r.

Grupa Azoty Puławy jest europejskim liderem w produkcji nawozów i melaminy. Dlatego też Kronopol zwrócił się do puławskiej spółki o powyższe produkty, których potrzebuje do produkcji płyt drewnopochodnych (MDF, OSB, płyt wiórowych).

– Porozumienie z Grupą Azoty Puławy ma dla nas kluczowe znaczenie. Puławska spółka dysponuje ogromną bazą surowcową, która spełnia najwyższe wymogi jakości i bezpieczeństwa. Zapewnienie stałych dostaw kluczowych surowców jest niezbędne do realizacji naszej strategii biznesowej zorientowanej na ciągły rozwój – podkreślał Maciej Karnicki, prezes Kronopolu.

Dzięki dostępowi do surowców i dobrej lokalizacji, Polska stała się europejskim centrum rozwoju przemysłu drewnopochodnego związanego z branżą meblarską i budowlaną. Jesteśmy czwartym na świecie eksporterem mebli. Sektor ten stanowi ok. 2% polskiego PKB.

– Podpisane dziś z Kronopolem wieloletnie kontrakty są kolejnym potwierdzeniem trafności naszych decyzji inwestycyjnych sprzed lat. Zwiększone zdolności produkcyjne melaminy i mocznika stanowią dziś podstawę do rozwoju wielu gałęzi przemysłu, w tym branży płyt drewnopochodnych. Jestem przekonany, że nasza ściślejsza współpraca przyniesie wymierne korzyści obu stronom – stwierdził Paweł Jarczewski, prezes Grupy Azoty.

Melamina to nietoksyczny produkt powstały wskutek termicznej dekompresji mocznika. Podobnie jak mocznik, znajduje ona szerokie zastosowanie w procesie produkcji aminowych żywic klejowych wykorzystywanych w przemyśle przetwórstwa drewna.

Renata Struzik, źródło: Grupa Azoty Puławy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności