Groźne pamiątki z czasów I wojny światowej na polu

Niewybuch z Marysina w woj. lubelskim, fot. KWP Świdnik

Sporych rozmiarów pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej i inne militarne artefakty zostały znalezione podczas prac polowych, prowadzonych w miejscowości Marysin na Lubelszczyźnie.

Właściciel pola pocisk znalazł 5 maja podczas orki, od razu o znalezisku powiadomił telefonicznie funkcjonariuszy policji. Potem na pomoc wezwani zostali saperzy, a ci nie tylko zabezpieczyli niewybuch kalibru 150 mm, ale także wykryli w ziemi trzy kolejne powojenne “pamiątki” – pocisk kaliber 105 mm, dwa pociski kaliber 76 mm oraz zapalnik.

– Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Nie należy go dotykać, czy też przenosić w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo – apeluje aspirant Elwira Domaradzka z KPP Świdnik.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności