fbpx
Strona głównaFirmy i produktyGravit Agro-Pol: Od zawsze nastawieni na rolnika

Gravit Agro-Pol: Od zawsze nastawieni na rolnika

Na pięknej Zamojszczyźnie, w miejscowości Jatutów k/Zamościa, odwiedziliśmy Pana Michała Kacprzaka, Pełnomocnika Zarządu spółki akcyjnej Gravit Agro-Pol. Firma od wielu lat obsługuje rolnictwo w zakresie sprzedaży: ciągników i maszyn renomowanych producentów, oryginalnych części zamiennych oraz świadczy usługi serwisowe i rolnicze. N

WRP: Od kiedy firma funkcjonuje i do kogo jest skierowana jej oferta?
Michał Kacprzak: Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem – w tym roku będziemy obchodzić 20-lecie naszego istnienia. W ciągu tego czasu nastąpiły pewne przeobrażenia – od formy prawnej naszej spółki, przez lokalizację i kontrahentów, po profil odbiorców docelowych. Zmiany ustrojowe wpłynęły na zmiany struktury agrarnej w kraju, co z kolei przyczyniło się do rozpoczęcia współpracy z właścicielami gospodarstw wielkoobszarowych. Jednak od zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy satysfakcję naszych klientów.

WRP: Na jakim obszarze firma prowadzi działalność?
MK: Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, ale obsługujemy również część województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Jeżeli chodzi o maszyny używane, to nasza działalność obejmuje cały kraj.

WRP: Przedstawicielem, dealerem jakich firm i marek Państwo jesteście?
MK: Jeżeli chodzi o maszyny samojezdne, to jesteśmy dealerem marek, które posiadają największą światową renomę: John Deere i Manitou. Współpracujemy również z takimi czołowymi producentami maszyn towarzyszących jak Unia Group, Kuhn, Lemken, Joskin, Kongskilde, Vaderstad czy Hardi.
Ważnym etapem w działalności naszej firmy jest rozpoczęcie, jako jedna z czterech firm w Polsce, współpracy z francuskim zrzeszeniem Promodis. Istotą zrzeszenia jest prowadzenie wspólnych akcji reklamowych, pokazów maszyn oraz zorganizowanie sklepu samoobsługowego z częściami i akcesoriami dla rolników, którzy użytkują maszyny różnych producentów.

WRP: Znajdujemy się w bardzo ładnym miejscu. To nowa siedziba?
MK: Zgadza się. Zamojski oddział firmy, położony przy drodze krajowej nr 17 w Jatutowie działa od czerwca 2008 roku. Uroczystemu rozpoczęciu działalności towarzyszyły Dni Otwarte, podczas których odwiedzający nas klienci mogli uczestniczyć w pokazach maszyn oraz brać udział w licznych konkursach z nagrodami. Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem – w ciągu 2 dni odwiedziło nas ponad dwa tysiące osób, w związku z czym w tym roku planujemy powtórzyć tego typu imprezę.

WRP: Wychodzicie Państwo do klientów, otwieracie się, pokazujecie?
MK: Obok uczestnictwa w różnego rodzaju targach i wystawach, staramy się organizować jak najwięcej pokazów terenowych dla naszych klientów, aby szczegółowo przybliżyć im zalety i unikalne właściwości poszczególnych maszyn. Przy dzisiejszym zróżnicowaniu oferty rynkowej i natłoku napływających informacji, klient potrzebuje profesjonalnego doradztwa. Nasi pracownicy na bieżąco udzielają rolnikom wskazówek dotyczących coraz bardziej skomplikowanych maszyn rolniczych, które mają za zadanie zwiększenie efektywności pracy, a przez to zysku rolnika.W celu utrzymania obsługi klienta na najwyższym poziomie, zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału w Jatutowie k/Zamościa, gdzie już od początku swojej działalności GRAVIT obsługuje wiele gospodarstw rolnych z terenu Zamojszczyzny.

WRP: A pełne spektrum Państwa oferty to…?
MK: W przypadku zamojskiego oddziału proponujemy klientom pełen zakres obsługi. Oferujemy sprzedaż maszyn nowych, posiadamy też maszyny używane i po pokazowe . Ponadto dla Klienta istotny jest fakt, że może się zaopatrzyć w części i akcesoria w naszym sklepie oraz skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, co przy współczesnych zaawansowanych technologicznie maszynach jest bardzo istotne.

Rozmawiała Ewa Grabowska/WRP
Foto 1: Michał Kacprzak, pełnomocnik Zarządu Gravit Agro-Pol SA

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.