Gravit Agro-Pol: Od zawsze nastawieni na rolnika

Na pięknej Zamojszczyźnie, w miejscowości Jatutów k/Zamościa, odwiedziliśmy Pana Michała Kacprzaka, Pełnomocnika Zarządu spółki akcyjnej Gravit Agro-Pol. Firma od wielu lat obsługuje rolnictwo w zakresie sprzedaży: ciągników i maszyn renomowanych producentów, oryginalnych części zamiennych oraz świadczy usługi serwisowe i rolnicze. N

WRP: Od kiedy firma funkcjonuje i do kogo jest skierowana jej oferta?
Michał Kacprzak: Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem – w tym roku będziemy obchodzić 20-lecie naszego istnienia. W ciągu tego czasu nastąpiły pewne przeobrażenia – od formy prawnej naszej spółki, przez lokalizację i kontrahentów, po profil odbiorców docelowych. Zmiany ustrojowe wpłynęły na zmiany struktury agrarnej w kraju, co z kolei przyczyniło się do rozpoczęcia współpracy z właścicielami gospodarstw wielkoobszarowych. Jednak od zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy satysfakcję naszych klientów.

WRP: Na jakim obszarze firma prowadzi działalność?
MK: Działamy głównie na terenie województwa lubelskiego, ale obsługujemy również część województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. Jeżeli chodzi o maszyny używane, to nasza działalność obejmuje cały kraj.

WRP: Przedstawicielem, dealerem jakich firm i marek Państwo jesteście?
MK: Jeżeli chodzi o maszyny samojezdne, to jesteśmy dealerem marek, które posiadają największą światową renomę: John Deere i Manitou. Współpracujemy również z takimi czołowymi producentami maszyn towarzyszących jak Unia Group, Kuhn, Lemken, Joskin, Kongskilde, Vaderstad czy Hardi.
Ważnym etapem w działalności naszej firmy jest rozpoczęcie, jako jedna z czterech firm w Polsce, współpracy z francuskim zrzeszeniem Promodis. Istotą zrzeszenia jest prowadzenie wspólnych akcji reklamowych, pokazów maszyn oraz zorganizowanie sklepu samoobsługowego z częściami i akcesoriami dla rolników, którzy użytkują maszyny różnych producentów.

WRP: Znajdujemy się w bardzo ładnym miejscu. To nowa siedziba?
MK: Zgadza się. Zamojski oddział firmy, położony przy drodze krajowej nr 17 w Jatutowie działa od czerwca 2008 roku. Uroczystemu rozpoczęciu działalności towarzyszyły Dni Otwarte, podczas których odwiedzający nas klienci mogli uczestniczyć w pokazach maszyn oraz brać udział w licznych konkursach z nagrodami. Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem – w ciągu 2 dni odwiedziło nas ponad dwa tysiące osób, w związku z czym w tym roku planujemy powtórzyć tego typu imprezę.

WRP: Wychodzicie Państwo do klientów, otwieracie się, pokazujecie?
MK: Obok uczestnictwa w różnego rodzaju targach i wystawach, staramy się organizować jak najwięcej pokazów terenowych dla naszych klientów, aby szczegółowo przybliżyć im zalety i unikalne właściwości poszczególnych maszyn. Przy dzisiejszym zróżnicowaniu oferty rynkowej i natłoku napływających informacji, klient potrzebuje profesjonalnego doradztwa. Nasi pracownicy na bieżąco udzielają rolnikom wskazówek dotyczących coraz bardziej skomplikowanych maszyn rolniczych, które mają za zadanie zwiększenie efektywności pracy, a przez to zysku rolnika.W celu utrzymania obsługi klienta na najwyższym poziomie, zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału w Jatutowie k/Zamościa, gdzie już od początku swojej działalności GRAVIT obsługuje wiele gospodarstw rolnych z terenu Zamojszczyzny.

WRP: A pełne spektrum Państwa oferty to…?
MK: W przypadku zamojskiego oddziału proponujemy klientom pełen zakres obsługi. Oferujemy sprzedaż maszyn nowych, posiadamy też maszyny używane i po pokazowe . Ponadto dla Klienta istotny jest fakt, że może się zaopatrzyć w części i akcesoria w naszym sklepie oraz skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, co przy współczesnych zaawansowanych technologicznie maszynach jest bardzo istotne.

Rozmawiała Ewa Grabowska/WRP
Foto 1: Michał Kacprzak, pełnomocnik Zarządu Gravit Agro-Pol SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności