Grand Tiger z Warfamy

Pol-Mot Warfama SA otrzymała świadectwo homologacji o numerze PL*4152*00 wydane przez Ministerstwo Infrastruktury na pojazd typu 21A marki ZXAUTO o nazwie handlowej Grand Tiger. Zespół inżynierów przez ok. 9 miesięcy dokonywał zmian, by doprowadzić do zgodności samochodu z dyrektywami Unii Europejskiej. Jest to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie homologacja na samochód pochodzący z Chin. N

Grand Tiger jest samochodem typu Pickup, z podwójną kabiną i przestrzenią ładunkową. Napędzany jest na cztery koła, z możliwością odłączenia napędu przedniej osi. Wyposażony będzie w silnik diesla marki Hyundai D4CB 2,5 l, który spełnia normę Euro IV. Wg danych producenta w cyklu miejskim silnik spala 11,5 l/100 km, poza miastem 7,2 l/100 km, a w cyklu mieszanym 8,8 l/100 km.

Spełniając przepisy dla samochodów ciężarowych Tiger nie jest obciążony podatkiem akcyzowym, a przy zakupie firmy mogą dokonać pełnego odliczenia podatku VAT. Standardowe wyposażenie Pickupa obejmuje system ABS i EBD, klimatyzację, elektryczne szyby, centralny zamek, radio z CD. Na życzenie można domówić dwie przednie poduszki powietrzne oraz czujniki parkowania.

Pozostaje tylko czekać, kiedy auto pojawi się na polskim i/lub europejskim rynku. Homologacja auta jest uznawana we wszystkich krajach świata. Nad terminem rynkowej premiery Grand Tigera z Warfamy jeszcze debatują w Zarządzie Spółki..

Oprac. E.G./WRP
na podst. mat. POL-MOT Warfama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności