Grand Tiger z Warfamy wyjeżdża na polskie drogi

POL-MOT Warfama SA będzie sprzedawała montowane w lubelskim oddziale spółki pickupy Grand Tiger począwszy od 1 stycznia 2011.Zgodnie z podpisana z chińską spółką umową, firma z Dobrego Miasta ostała wyłącznym importerem, monterem, dystrybutorem i serwisantem współprodukowanego samochodu typu pickup na terenie Polski z prawem udzielania sublicencji. Strony ustaliły, że obszar umowy może zostać rozszerzony na pozostałe kraje Unii Europejskiej. Wartość tego kontraktu to 60 mln zł. Umowa została zawarta na trzy lata.

Grand Tiger będzie wyposażony w 170 konny silnik diesela D4CB o pojemności2,5 l oraz skrzynię biegów koreańskiej produkcji. Pickup ma podwójną, pięcioosobową kabinę, przestrzeń ładunkową i napęd na cztery koła, a jego ładowność wynosi od 625 do 1025 kilogramów. Masa całkowita pojazdu to 2485 kg. Spalanie w cyklu miejskim wyniesie 11,5 litra. Natomiast średnie zużycie paliwa to 8,8 litra. Na wyposażeniu Grand Tiger znajdzie się klimatyzacja, dwie poduszki powietrzne, centralny zamek, ABS, elektrycznie otwierane szyby, aluminiowe felgi i lakier metalik.
11 marca 2009 roku Pol-Mot Warfama SA otrzymała świadectwo homologacji na samochód Grand Tiger. Jest to sukces inżynierów z Warfamy, którzy w ciągu niecałych 9 miesięcy dokonali wszystkich niezbędnych zmian, doprowadzając do zgodności samochodu z dyrektywami Unii Europejskiej. Warto podkreślić, że inżynierom z lubelskiego oddziału spółki, jako pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, udało się uzyskać homologację na samochód pochodzący z Chin.
Uzyskana homologacja jest uznawana we wszystkich krajach świata, wystarczy złożyć odpowiednią dokumentację w języku kraju, na którychce się uzyskać homologację i jest ona przyznawana automatycznie na podstawie przedłożonychdokumentów, bez konieczności weryfikacji przeprowadzonych badań. Dodatkowo w celu poprawy zarówno bezpieczeństwa jazdy, jak i komfortu użytkownika samochód do chwili obecnej był stale modyfikowany i wzbogacany o nowe elementy. Pick-up z Warfamy spełnia wszystkie przepisy przewidziane dla samochodów ciężarowych i w związku z tym nie jest obciążony podatkiem akcyzowym, a firmy mogą dokonać pełnego odliczenia podatku VAT.
Grand Tiger to samochód przeznaczony m.in. dla rolnictwa, sadownictwa, przedsiębiorstw komunalnych oraz wszelkiego rodzaju firm usługowych. Auto bardzo dobrze sprawdza się zarówno w trudnych warunkach polowych, jak i warunkach miejskich, jako samochód do przewozu większych ładunków o nietypowych gabarytach.