fbpx

Gorące nowości prosto od Syngenty

8 lutego uczestniczyliśmy w jednej z cyklu konferencji zimowych organizowanych przez firmę Syngenta. Kluczowym elementem spotkania była prezentacja zintegrowanej oferty dla uprawy zbóż. Nie zabrakło również nowości w ochronie fungicydowej takich jak Elatus Era i sprawdzonych sposobów na regulację wzrostu zbóż – Moddus oraz Moddus Start.

Agnieszka Długosz z firmy Syngenta podczas spotkania podkreśliła rolę Internetu jako ciągle rozwijającego się kanału komunikacyjnego. W swoim wystąpieniu tłumaczyła, że aż 82% rolników korzysta z Internetu regularnie, a blisko 72% używa go codziennie. Firma chce sprostać tym trendom, a zarazem wyjść naprzeciw swoim partnerom biznesowym. Do końca 2019 roku 80% ruchu w Internecie będą generować materiały video i właśnie na taki kanał komunikacyjny stawia aktualnie Syngenta.

Samasz loteria - baner

Podczas konferencji prezes zarządu Syngenta Polska Marek Łuczak podkreślał, że plany firmy na najbliższy rok to przede wszystkim skuteczne wprowadzenie fungicydu Elatus. Będzie on nowym standardem w ochronę zbóż przed chorobami grzybowymi. – Dla nas jest to nowe rozdanie. Liczymy na to, że Elatus stanie się tym, czym swojego czasu był Tilt albo Amistar, czyli takim kamieniem milowym – tłumaczył.

Łukasz Bojkowski z działu wsparcia Syngenta

Jednak kluczowym punktem programu konferencji była nowość od Syngenta, którą przedstawił Łukasz Bojkowski z działu wsparcia Syngenta. – Nadchodzi nowa era w ochronie zbóż – tłumaczył słowami wstępu, mówiąc o produkcie Elatus Era, który ze względu na zawartość dwóch niezwykle mocnych substancji aktywnych, czyli Solatenolu oraz Protiokonazolu stanowi kompletne rozwiązanie w ochronie zbóż. Dodatkowo, zastosowanie fungicydu w fazie liścia flagowego zapewni nie tylko długotrwałą ochronę, ale przede wszystkim znaczny wzrost plonu.

Produkt posiada bardzo szeroką rejestrację we wszystkich zbożach tj. pszenicy ozimej i jarej, jęczmieniu ozimym i jarym, pszenżycie ozimym oraz życie. Elastyczne okno stosowania wyróżnia produkt na rynku, zgodnie z rejestracją można go stosować od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-69) dla pszenicy, żyta i pszenżyta, natomiast dla jęczmienia od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-59). Sprawdzi się w tzw. zabiegu T-2, czyli drugim zabiegu fungicydowym, a najbardziej optymalne okno stosowania przypada na fazę BBCH 37.

Jak podkreślał dyrektor sprzedaży Syngenta Adam Ciaś cele firmy na bieżący rok skupiają się głownie na trzech obszarach – zboża, rzepaku i kukurydzy. W tym roku firma proponuje następujące nowości – Moddus ME, Bravo Premium, Avoxa, Gardo Gold, Ammistar Gold, Taegro, Treso, czy Vibrance.

Z kolei nowości z serii Elatus to: Elatus Era (solatenol + protiokonazol), Elatus Plus Plexeo (solatenol + metkonazol) oraz Elatus Plus Menara (solatenol + propikonazol + cyprokonazol).

Jak co roku w programie konferencji nie mogło zabraknąć okazji do mniej formalnych rozmów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami spotkania, jak i samymi ekspertami Syngenta.

 

 

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.