Goodyear wycofuje się z opon rolniczych na rynku EMEA

Goodyear – Region Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA) oraz Goodyear Dunlop Tires Europe B.V. ogłaszają zamiar wycofania się z działalności na rynku opon rolniczych.

Projekt ten dotknie zwłaszcza francuską fabrykę Goodyear Dunlop Tires w Amiens Nord, która odpowiada za około 60% produkcji opon rolniczych Goodyeara na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Goodyear Dunlop Tires Francja przedstawił dzisiaj francuskiej Centralnej Radzie Zakładowej plan zamknięcia fabryki Amiens Nord. Przewiduje się, że ewentualna realizacja przez Goodyear zamiaru wycofania się z działalności na rynku opon rolniczych w regionie EMEA będzie miała wpływ na produkcję opon rolniczych w innych fabrykach tego regionu. Projekt ten jest przedmiotem konsultacji z organizacjami reprezentującymi pracowników i innymi lokalnymi ciałami. 

Zamiar firmy wycofania się z działalności na rynku opon rolniczych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki jest spójny ze strategią Goodyeara skoncentrowania się przede wszystkim na kluczowych dla przedsiębiorstwa obszarach biznesowych” – powiedział Arthur de Bok, Prezes Goodyear EMEA oraz GDTE.

Wcześniej, w 2005 roku, Goodyear – poprzez sprzedaż – wycofał się z rynku opon rolniczych w Afryce Północnej, a w 2011 roku – w Ameryce Łacińskiej. Powyższy projekt nie będzie miał wpływu na rynek opon rolniczych Goodyear w regionie Azji i Pacyfiku.
 
Oprac. EG