fbpx
Strona głównaCenyGoodvalley z nową flotą ciągników CLAAS

Goodvalley z nową flotą ciągników CLAAS

Goodvalley kontynuuje współpracę z marką CLAAS i Dealerem AGRO-LAND ze Śmielina. Polski oddział firmy podpisał właśnie umowę na przekazanie 6 ciągników AXION 900 (920 x 3,940 x 3). O wyborze akurat tego producenta zdecydowały takie aspekty jak: łatwość obsługi, niezawodność maszyn oraz atrakcyjny program wynajmu.

Goodvalley to innowacyjna firma w zakresie produkcji roślinnej oraz zwierzęcej. Jej historia sięga 1994 roku, kiedy narodziła się idea nowego sposobu produkcji wysokiej jakości żywności, której realizacja jest prowadzona z zachowaniem zerowego śladu węglowego. Organizacja działa w czterech krajach: Danii, Polsce, Ukrainie oraz Rosji. Celem przedsiębiorstwa jest dokładne przygotowanie wszystkich etapów działań, począwszy od prac polowych, przez hodowlę, po smaczne wyroby trafiające na stoły klientów.

Łatwość obsługi i bieżące potrzeby – zdecydowały o wyborze maszyn

Wraz z rozwojem firmy, Goodvalley potrzebował rozbudowy swojego parku maszynowego i zdecydował się na kontunuowanie współpracy z doświadczonym Dealerem CLAAS – AGRO-LAND, który zajmuje się sprzedażą maszyn, części zamiennych oraz profesjonalną obsługą serwisową.

Flota 6 ciągników serii AXION 900 (920 x 3,940 x 3) ma na celu zwiększenie wydajności pracy w gospodarstwie. Maszyny są doskonale przystosowane do prac polowych z powodu dużej masy własnej, odpowiedniego rozkładu masy na osie, a także łatwej obsługi oraz przekładni bezstopniowej CMATIC o bardzo wysokiej efektywności przekazu mocy. Ciągniki będą pracowały z siewnikami Horsch (Maestro 24SW, 12SW), broną talerzową Horsch Joker 12 RT, agregatami uprawowymi Horsch Terrano, Tiger, rozsiewaczami nawozów, opryskiwaczami oraz maszynami do zagospodarowywania nawozów organicznych i pofermentu. Maszyny będą wykorzystywane we wszystkich lokalizacjach działania przedsiębiorstwa na terenie kraju.

Dlaczego Goodvalley zdecydował się na markę CLAAS? – Przede wszystkim dobrze znana jakość tego producenta. Obecnie firma dysponuje 38 maszynami, w tym ciągnikami, kombajnami, sieczkarniami, ładowarkami teleskopowymi oraz prasami CLAAS. Ważnym aspektem podczas wyboru nowych ciągników była przede wszystkim łatwość ich obsługi. Operatorzy maszyn pracują od dłuższego czasu na ciągnikach z serii AXION 800. Powodem, dla którego wybraliśmy serię 900, jest również potrzeba posiadania cięższego ciągnika do naszych siewników oraz przekładnia CMATIC – mówi Christoffer Pedersen, nadzorca Goodvalley. – Istotny jest również aspekt nowoczesnych silników, w które wyposażone są traktory. Zwiększenie mocy przy niższej liczbie obrotów oraz automatyczne dopasowanie prędkości obrotowej silnika ograniczają koszty operacyjne oraz powodują mniejszą emisję CO2, co w dobie dbałości o klimat ma również istotne znaczenie – dodaje.

Wieloletnia współpraca i zalety najmu

Firma Goodvalley ma doświadczenie w najmie maszyn rolniczych. Przed zmianą nazwy jako Poldanor S.A. korzystała z najmu wówczas przy współpracy z firmą AKF. Szczegóły najmu określają 1500 mth na sezon na każdy ciągnik, okres finansowania na 3 lata oraz raty miesięczne, a także ochronę gwarancyjną na czas wynajmu.

– Biorąc pod uwagę rodzaj działalności, skalę produkcji, wielkość gospodarstwa, nasz Klient zdecydował o tej formie finansowania raz jeszcze. Kierował się tymi samymi czynnikami jak większość naszych klientów, tzn. kompleksowa usługa. Po zakończeniu umowy, Klient nie musi martwić się o kwestie związane z odkupem maszyn, który jest po naszej stronie. Nie należy też zapomnieć, że nasza oferta była atrakcyjna również pod względem ceny finansowania – mówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.

– Od kilku lat obsługujemy firmę Goodvalley w zakresie serwisu i sprzedaży części zamiennych. Ten kontrakt jest potwierdzeniem zadowolenia z naszej dotychczasowej współpracy. Pragnę podkreślić, że ogromną zaletą najmu jest określona z góry optymalna wysokość kosztów, które gospodarstwo poniesie, użytkując maszynę. Raty zawierają bowiem w sobie m.in. usługi serwisowe, przedłużoną gwarancję oraz pełne ubezpieczenie obejmujące ryzyka związane z pracą maszyny – mówi Marek Różniak, właściciel firmy AGRO-LAND – Dealer CLAAS.

Umowa najmu określa również terminy przeglądów oraz definiuje wszystkie szczegóły związane z poprawnym użytkowaniem. Pozwala to na swobodną pracę i skuteczne planowanie wydatków w biznesplanie. Ten rodzaj współpracy coraz częściej jest doceniany przez gospodarstwa planujące dalszy krok w rozwoju swoich gospodarstw.

Informacja prasowa: CLAAS Polska

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.