fbpx

Goodvalley z nową flotą ciągników CLAAS

Goodvalley kontynuuje współpracę z marką CLAAS i Dealerem AGRO-LAND ze Śmielina. Polski oddział firmy podpisał właśnie umowę na przekazanie 6 ciągników AXION 900 (920 x 3,940 x 3). O wyborze akurat tego producenta zdecydowały takie aspekty jak: łatwość obsługi, niezawodność maszyn oraz atrakcyjny program wynajmu.

Goodvalley to innowacyjna firma w zakresie produkcji roślinnej oraz zwierzęcej. Jej historia sięga 1994 roku, kiedy narodziła się idea nowego sposobu produkcji wysokiej jakości żywności, której realizacja jest prowadzona z zachowaniem zerowego śladu węglowego. Organizacja działa w czterech krajach: Danii, Polsce, Ukrainie oraz Rosji. Celem przedsiębiorstwa jest dokładne przygotowanie wszystkich etapów działań, począwszy od prac polowych, przez hodowlę, po smaczne wyroby trafiające na stoły klientów.

Samasz loteria - baner

Łatwość obsługi i bieżące potrzeby – zdecydowały o wyborze maszyn

Wraz z rozwojem firmy, Goodvalley potrzebował rozbudowy swojego parku maszynowego i zdecydował się na kontunuowanie współpracy z doświadczonym Dealerem CLAAS – AGRO-LAND, który zajmuje się sprzedażą maszyn, części zamiennych oraz profesjonalną obsługą serwisową.

Flota 6 ciągników serii AXION 900 (920 x 3,940 x 3) ma na celu zwiększenie wydajności pracy w gospodarstwie. Maszyny są doskonale przystosowane do prac polowych z powodu dużej masy własnej, odpowiedniego rozkładu masy na osie, a także łatwej obsługi oraz przekładni bezstopniowej CMATIC o bardzo wysokiej efektywności przekazu mocy. Ciągniki będą pracowały z siewnikami Horsch (Maestro 24SW, 12SW), broną talerzową Horsch Joker 12 RT, agregatami uprawowymi Horsch Terrano, Tiger, rozsiewaczami nawozów, opryskiwaczami oraz maszynami do zagospodarowywania nawozów organicznych i pofermentu. Maszyny będą wykorzystywane we wszystkich lokalizacjach działania przedsiębiorstwa na terenie kraju.

Dlaczego Goodvalley zdecydował się na markę CLAAS? – Przede wszystkim dobrze znana jakość tego producenta. Obecnie firma dysponuje 38 maszynami, w tym ciągnikami, kombajnami, sieczkarniami, ładowarkami teleskopowymi oraz prasami CLAAS. Ważnym aspektem podczas wyboru nowych ciągników była przede wszystkim łatwość ich obsługi. Operatorzy maszyn pracują od dłuższego czasu na ciągnikach z serii AXION 800. Powodem, dla którego wybraliśmy serię 900, jest również potrzeba posiadania cięższego ciągnika do naszych siewników oraz przekładnia CMATIC – mówi Christoffer Pedersen, nadzorca Goodvalley. – Istotny jest również aspekt nowoczesnych silników, w które wyposażone są traktory. Zwiększenie mocy przy niższej liczbie obrotów oraz automatyczne dopasowanie prędkości obrotowej silnika ograniczają koszty operacyjne oraz powodują mniejszą emisję CO2, co w dobie dbałości o klimat ma również istotne znaczenie – dodaje.

Wieloletnia współpraca i zalety najmu

Firma Goodvalley ma doświadczenie w najmie maszyn rolniczych. Przed zmianą nazwy jako Poldanor S.A. korzystała z najmu wówczas przy współpracy z firmą AKF. Szczegóły najmu określają 1500 mth na sezon na każdy ciągnik, okres finansowania na 3 lata oraz raty miesięczne, a także ochronę gwarancyjną na czas wynajmu.

– Biorąc pod uwagę rodzaj działalności, skalę produkcji, wielkość gospodarstwa, nasz Klient zdecydował o tej formie finansowania raz jeszcze. Kierował się tymi samymi czynnikami jak większość naszych klientów, tzn. kompleksowa usługa. Po zakończeniu umowy, Klient nie musi martwić się o kwestie związane z odkupem maszyn, który jest po naszej stronie. Nie należy też zapomnieć, że nasza oferta była atrakcyjna również pod względem ceny finansowania – mówi Przemysław Onasz z CLAAS Financial Services.

– Od kilku lat obsługujemy firmę Goodvalley w zakresie serwisu i sprzedaży części zamiennych. Ten kontrakt jest potwierdzeniem zadowolenia z naszej dotychczasowej współpracy. Pragnę podkreślić, że ogromną zaletą najmu jest określona z góry optymalna wysokość kosztów, które gospodarstwo poniesie, użytkując maszynę. Raty zawierają bowiem w sobie m.in. usługi serwisowe, przedłużoną gwarancję oraz pełne ubezpieczenie obejmujące ryzyka związane z pracą maszyny – mówi Marek Różniak, właściciel firmy AGRO-LAND – Dealer CLAAS.

Umowa najmu określa również terminy przeglądów oraz definiuje wszystkie szczegóły związane z poprawnym użytkowaniem. Pozwala to na swobodną pracę i skuteczne planowanie wydatków w biznesplanie. Ten rodzaj współpracy coraz częściej jest doceniany przez gospodarstwa planujące dalszy krok w rozwoju swoich gospodarstw.

Informacja prasowa: CLAAS Polska

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.