fbpx
Strona głównaPozostałeGnojowica tylko w zbiorniku

Gnojowica tylko w zbiorniku

Z dniem 1 stycznia 2011 roku, nawozy w postaci płynnej (gnojowica i gnojówka) będzie można przechowywać tylko i wyłącznie w szczelnych zbiornikach o pojemności umożliwiającej gromadzenie co najmniej 4 miesięcznej produkcji tego nawozu.

Do tej pory wymóg posiadania takiego zbiornika ciążył tylko na tych producentach, którzy prowadzą chów lub hodowlę świń powyżej 2 tys. stanowisk lub 750 stanowisk macior. W przypadku drobiu dolna granica wynosiła 40 tys. stanowisk.

Od 2011 r., zgodnie z art. 25 ust 1 ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu, obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich, bez wyjątków, gospodarstw produkujących nawozy płynne. Zbiorniki te powinny być zbiornikami zamkniętymi w myśl przepisów (prawo budowlane) dotyczących warunków technicznych jakimi powinny odpowiadać budowle rolnicze.

MS/WRP

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.