fbpx
Strona głównaWiadomościGnojowica na ulicach i gaz łzawiący, czyli francuscy rolnicy protestują przeciwko nowej...

Gnojowica na ulicach i gaz łzawiący, czyli francuscy rolnicy protestują przeciwko nowej wspólnej polityce rolnej [wideo]

Do niepokojących wydarzeń doszło we wtorek na ulicach francuskiego Dijon, gdzie rolnicy wyszli na ulice, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec procedowanej obecnie nowej wspólnej polityce rolnej.

Na ulice położonego w Burgundii we wschodniej Francji wyjechało ponad 300 ciągników, a demonstranci protestowali przed Regionalną Dyrekcją ds. Środowiska, Planowania i Mieszkalnictwa. Na transparentach rolników pojawiły się hasła: “Uratuj swojego chłopa”, Macron, nie bądź głupi, wkrótce wybory”.

Protest odbył się w iście francuskim stylu; rolnicy podpalili opony i słomę. Na ulice wyrzucili obornik i wylali gnojowicę.

W końcu zainterweniowała policja; użyto gazu łzawiącego. Demonstranci chcieli przedrzeć się do centrum miasta, jednak funkcjonariusze na to nie pozwolili. Kilku rolników zatrzymano.

Czytaj także: Francuski minister rolnictwa do Zielonych: Przestańcie wkładać ideologię na talerze naszych dzieci

Zdaniem wielu założenia nowej WPR są błędne i budzi ona coraz więcej wątpliwości. Sytuacja we Francji pokazuje, że przed nami być może jeszcze długie miesiące “negocjacji”…

Czytaj także: Paradoksy strategii Od pola do stołu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.